Події

Авторизація
15.06.2021 року 11:00

Вебінар “Офшорні вітроелектростанції в Чорному морі: Туреччина та Україна”

З кожним роком енергія вітру використовується все масштабніше для задоволення зростаючої потреби у надійних і екологічно чистих джерелах енергії. У світі, який активно здійснює “зелений” енергетичний перехід, вітрова енергія вважається найбезпечнішим та найекологічнішим видом відновлюваних джерел енергії (ВДЕ); а з появою нової реальності та нових умов життєдіяльності, ще й найстійкішою до наслідків пандемії COVID-19. Станом на кінець 2020 року, загальна потужність офшорної вітроенергетики в світі досягла 32 500 МВт. Сьогодні у світі “зелену” електроенергію генерують 162 офшорні вітроелектростанції, а ще 10 000 МВт (26 офшорних ВЕС) перебувають на стадії будівництва.

Україна та Туреччина є тими країнами Чорноморського регіону, які мають значний технічний потенціал з розвитку офшорної вітроенергетики, використання якого максимально розкриє як вітровий потенціал, так і загалом потужність відновлюваних джерел енергії в обох країнах.

За результатами Світового Банку, технічний потенціал офшорної вітроенергетики в країнах Чорного моря сягає 435 ГВт з яких половина припадає саме на морську територію України. Відповідно до цього ж дослідження, 70 ГВт потенційних офшорних вітроенергетичних потужностей можуть бути побудовані на морській території Туреччини, з яких 13 ГВт - фіксовані і 57 ГВт - плавучі ВЕС.

Технічний потенціал офшорної вітроенергетики на мілководді України також є не менш перспективним - майже 250 ГВт, реалізація яких, до того ж, сприяє відкриттю ще й ринку “зеленого” водню в Україні. Проте і запуск ринку офшорної вітроенергетики, і “зеленого” водню в Україні потребує внесення значних змін до чинного та створення нового законодавства.

Символічно, у Всесвітній День Вітру, 15 червня 2021 року, Українська вітроенергетична асоціація та Турецька асоціація з офшорної вітроенергетики, проведуть спільний міжнародний вебінар “Офшорні вітроелектростанції в Чорному морі: Туреччина та Україна”. Провідні експерти з Туреччини та України розкриють увесь спектр морського потенціалу своїх країн із розгортання офшорних вітроенергетичних потужностей. Вебінар відкриють Андрій Конеченков, Голова Правління УВЕА, та Мурат Дурак, Голова Турецької асоціації з офшорної вітроенергетики. Інформаційна підтримка заходу забезпечуватиметься платформою для інвестицій у відновлювану енергетику GetMarket.

В рамках двох частин вебінару, спікери охоплять широкий спектр тематичних питань:

1. Потенціал офшорної вітроенергетики в Туреччині

  • Технічний Потенціал Туреччини з розвитку офшорної вітроенергетики. Білгіхан Яшакан, Заступник Голови, Турецька асоціація з офшорної вітроенергетики
  • Можливості розгортання національного виробництва вітрових турбін в Туреччині.

Ахмет Паксу, Заступник Голови, Турецька асоціація з офшорної вітроенергетики

  • Плавучі вітрові турбіни: перспективне рішення для Чорного моря

Ерсін Чекерчі, Член Правління, Турецька асоціація з офшорної вітроенергетики

  • Турецька Стратегія з офшорної вітроенергетики

Марк Лейборн, Старший спеціаліст з питань офшорної вітроенергетики, Світовий Банк

2. Потенціал офшорної вітроенергетики в Україні

  • Технічний Потенціал України з розвитку офшорної вітроенергетики.

Катерина Книш, Керівник аналітичного департаменту, Українська вітроенергетична асоціація

  • Практичні кроки в законодавчому полі для запуску ринку офшорної вітроенергетики в Україні

Марта Галабала, Старший юрист, юридична фірма Asters

  • Концепція офшорної вітроенергетики в українській частині Чорноморського шельфу

Максим Ганжа, Менеджер з офшорного вітроенергетичного проєкту, компанія Нафтогаз-Вуглесинтезгаз

  • Офшорна вітроенергетика та “зелений” водень: відкриття нових меж енергетичної потужності України

Олександр Рєпкін, Президент Української водневої ради

Вебінар відбудеться на онлайн-платформі Microsoft Teams!

Робоча мова заходу — англійська.

Захід є безкоштовним!

Зареєструватись