Новини

Авторизація
16.10.2019

800 МВТ ВЕС ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ДОНЕЦЬКУ ОБЛАСТЬ НАДІЙНОЮ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ

ТОВ «ВІНД ФАРМ» спільно з НЕК Укренерго та ТОВ «ДМСС ІНЖИНІРИНГ» розробило унікальну для України схему приєднання вітрової електростанції (ВЕС) потужністю 800 МВт, що проектується в Нікольському та Мангушському районах Донецької області. Моделювання схеми включало розрахунки електричних режимів роботи, динамічної стійкості, оцінку завантаження перетинів ОЕС України та довело, що негативних наслідків від приєднання ВЕС для енергосистеми не настає.

Ця схема приєднання не тільки включає нову ВЕС, але і має великий соціальний ефект. Підстанція ПС 220 кВ «Азовська», від якої живиться вся західна частина міста Маріуполь, має суттєвий дефіцит електричної енергії. Енергопостачання Донецької області одне з найгірших за якістю в Україні. Разом с приєднанням вітрової електростанції ТОВ «ВІНД ФАРМ» ці проблеми будуть вирішені. При приєднанні сформується потужне електричне кільце біля Маріуполя – унікальна за надійністю схема, яка наразі існує тільки навколо Києва.

В рамках реалізації проекту ТОВ «ВІНД ФАРМ» разом з ТОВ «РЕС ЕДВАЙЗОР» та німецькою компанією Deutsche WindGuard GmbH розпочало річну кампанію з вимірювання вітрового потенціалу на територій будівництва ВЕС. На сьогодні встановлена щогла 120 м з вітровимірювальним обладнанням.

Попередня оцінка вітрового потенціалу показала, що на даній території можна досягти коефіцієнту використання встановленої потужності на рівні 45 % для ВЕУ Vestas V-150 потужністю 5,6 МВт з баштою 120 м. Середня швидкість вітру на висоті ротору може дорівнювати 7,6 м/с.