Новини

Авторизація
17.05.2021

Член УВЕА - компанія EuroCape Ukraine I ввела в експлуатацію першу чергу Запорізької ВЕС

Українська вітроенергетична асоціація щиро вітає свою компанію-члена EuroCape Ukraine I із запуском першої черги 500 МВт наземної вітроелектростанції, що знаходиться на південному сході України.

Будівництво першої черги Запорізької ВЕС було успішно завершено, незважаючи на  карантинні обмеження і соціальне дистанціювання у зв’язку з пандемією Covid-19.

Перша черга Запорізької ВЕС складається з 27 вітрових турбін одиничною потужністю 3,6 МВт, діаметром ротора 137 метрів та висотою башти 110 метрів, виробництва GE Renewable Energy. Перша черга ВЕС загальною потужністю 98 МВт, яка вже розпочала свою роботу, генеруватиме достатньо "зеленої" електроенергії для живлення понад 170 000 домогосподарств.

Спонсорами першої черги Запорізької ВЕС виступили LongWing Energy SCA, VLC Renewables Fund 1 (VLCR) і GE Energy Financial Services (GE EFS). Старший борг (senior debt) у розмірі 150 млн доларів США був наданий Корпорацією міжнародного фінансування розвитку США (United States International Development Finance Corporation (DFC)), колишня Корпорація закордонних приватних інвестицій (OPIC).

Запорізька ВЕС продаватиме згенеровану електроенергію за договором купівлі-продажу електроенергії (PPA), укладеним з державним підприємством “Гарантований покупець”, за встановленим “зеленим” тарифом. Після повного введення в експлуатацію усіх черг станції, 500 МВт Запорізька ВЕС стане однією із найбільших наземних вітроелектростанцій України, яка забезпечуватиме електроенергією приблизно 780 000 домогосподарств та щорічно скорочуватиме викидів СО2 в атмосферу на 4 860 000 тон.

Девід Хантер, Керуючий директор, LongWing Energy Group:“Команда LongWing Energy рада повідомити про успішне введення в експлуатацію першої черги Запорізької ВЕС, після семирічної кропіткої праці над проектом. Отриманий результат виправдовує значні соціальні та фінансові інвестиції компанії, оскільки це її перший проект на ринку відновлюваної енергетики України, та є підтвердженням того, що компанія LongWing- це незалежний виробник відновлюваної електроенергії в Центральній та Східній Європі”.

Шері Хікок, Президент та Генеральний директор, Onshore Wind International, GE Renewable Energy: “Перша черга Запорізької ВЕС – це вже 4 вітроенергетичний проект компанії GE в Україні. Ми пишаємось тим, що сприяємо розвитку відновлюваної енергетики в Україні, надаючи нашим покупцям новітні вітроенергетичні технології та фінансуючи проекти, які забезпечують стале економічне зростання, та при цьому забезпечуємо всебічну безпеку нашої команди”.