Новини

Авторизація
14.05.2021

ЧЛЕН УВЕА - КОМПАНІЯ GÜRIŞ ДРУГИЙ РІК ПОСПІЛЬ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЛІДЕРОМ ТУРЕЦЬКОГО РИНКУ З ВДЕ

Один з міжнародних гігантів ринку відновлюваної енергетики, Турецька компанія GÜRIŞ Holding Co.Inc, в активі якої знаходяться 765,9 МВт вітроенергетичних потужностей, побудованих лише в Туреччині, визнана найпотужнішим виробником вітрової енергетики та лідером ринку ВДЕ в Туреччині.  

“Українська вітроенергетична асоціація, членом якої є компанія GÜRIŞ, підрозділ GÜRIŞ Holding Co.Inc, рада співробітництву з такою висококласною міжнародною компанією. Приємно усвідомлювати, що портфель проєктів ВДЕ, реалізованих GÜRIŞ Holding Co.Inc, враховує також і вітроенергетичний проєкт на території України”, - Андрій Конеченков, Голова Правління УВЕА.

З початку 2000 року GÜRIŞ Holding Co.Inc направив свою бізнес діяльність на інвестування у будівництво та експлуатацію власних об’єктів енергетики з використанням ВДЕ як в Туреччині, так і в інших країнах світу, включно з Україною. Станом на 2021 рік, холдинг GÜRIŞ володіє загальним портфелем проєктів ВДЕ потужністю 1130,75 МВт, який включає геотермальні, гідро- та вітроелектростанції. Незважаючи на те, що більшість з цих проєктів (1065,95 МВт) реалізовано в Туреччині, 64,8 МВт експлуатуються за кордоном.

Зокрема, протягом останніх трьох років компанія GÜRIŞ інвестує у вітроенергетичний ринок України. Одна з 12 вітроелектростанцій (ВЕС) збудованих турецьким холдингом генерує “зелену” електроенергію саме на теренах України. Так, 21 вересня 2019 року, в Овідіопольському районі Одеської області, компанія ввела в експлуатацію ВЕС “Овід Вінд” загальною потужністю 32,67 МВт на якій встановлено 9 вітротурбін GE 3.6-137 одиничною потужністю 3,6 МВт, з висотою башти — 131 м. Більше того, керуючись прикладом українського вітропроєкту, зрозуміло, що компанія GÜRIŞ демонструє свої лідерські здібності не лише в Туреччині, а й в Україні, адже саме ВЕС “Овід Вінд” стала першим проєктом в Україні для якого були встановлені вітрові турбіни такого світового виробника як General Electric.

 “Сьогодні на стадії проєктування знаходиться ще один вітроенергетичний проєкт компанії GÜRIŞ на ринку України - ВЕС “Овід Норс”, потужністю 66 МВт, так як Україна володіє значним вітровим ресурсом та, загалом, є привабливою для інвестицій”, - зазначив Лоїк Лерміньйо, представник GÜRIŞ в Україні та член Правління УВЕА.

За словами пана Лоїка, сьогодні компанією також готується техніко-економічне обґрунтування реалізації проєктів “зеленого” водню в Україні, зокрема, для постачання паливом громадського транспортного сектору та корпоративних клієнтів. Натомість, як і усі інші міжнародні інвестори в ВДЕ, компанія GÜRIŞ очікує врегулювання кризи на ринку електроенергії, відновлення виплат за поставлену “зелену” електроенергію та запуску аукціонів. За словами пана Лоїка: “Україна є державою з надвисокими ризиками країни “country risks”. Це означає, що вартість капіталу і кредитів тут набагато дорожче, порівняно з тією ж Туреччиною, наприклад. І ця проблема буде актуальною, а ціни на електроенергію високими рівно до тих пір, доки Уряд України на ділі не забезпечить повні та вчасні виплати. Доки інвестори та кредитори не спостерігатимуть повного виконання Законів в Україні, вони будуть вимагати компенсацію за ризики. Це стосується фінансової (привабливі кредитні умови), політичної (передбачуване і стабільне галузеве законодавство та урядова підтримки розвитку ВДЕ) та інфраструктурної (модернізація електричних мереж, будівництво балансуючих потужностей) складових”. На думку члена Правління УВЕА: “Активне здешевлення вітроенергетичних технологій в усьому світі згодом дозволить країнам розвивати вітроенергетичний сектор де-факто без державних дотанцій на економічно вигідних умовах. Проте, якщо в Україні не будуть вирішені усі зазначені вище виклики, вона і надалі залишатиметься однією із найдорожчих країн для міжнародних інвесторів, і, як результат, для споживачів”.

Діяльність холдингу GÜRIŞ в Туреччині є прикладом того, як повинні розвиватися відновлювані джерела енергії в країні; які привілеї може отримувати як національна економіка, так і інвестор від будівництва таких проєктів; і наскільки підвищується рейтинг країни, яка створює привабливий бізнес-клімат як для національних, так і для міжнародних інвесторів. Зокрема, усі вітрові електростанції холдингу (2 з яких за кордоном - Україна та Косово) щорічно виробляють 2 000 000 МВт•год електроенергії та задовольняють річні потреби в електроенергії майже 834 000 домогосподарств.

Українська вітроенергетична асоціація щиро вітає GÜRIŞ Holding Co.Inc, та її представництво в Україні, з утриманням лідерської позиції на ринку ВДЕ Туреччини та бажає успіху у підкоренні передових позицій на міжнародних ринках!