Новини

Авторизація
07.05.2021

ДОЧІРНЯ КОМПАНІЯ VR CAPITAL ELEMENTUM ENERGY ВВЕЛА ДНІСТРОВСЬКУ ВЕС В ЕКСПЛУАТАЦІЮ

Київ, 6 травня 2021р. VR Capital Group рада повідомити про введення в експлуатацію Дністровської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 40 МВт. Після завершення механічної частини проєкту в грудні 2020 року, коли були встановлені 10 вітрогенераторів GE 137-4.0 МВт з висотою осі 131 метр, електростанція пройшла всі необхідні випробування та протоколи для початку діяльності. Проєкт у відновлюваній енергетиці був реалізований дочірньою компанією VR Capital Elementum  Energy спільно із американським девелопером Ukraine Power Resources.

Дністровська ВЕС розташована на плато над Дністровським лиманом в Одеській області України та має потужний вітровий ресурс. Вітрові турбіни проєкту є найбільшими встановленими в Україні на сьогоднішній день. Завдяки інвестиціям у 59 мільйонів євро, вітроелектростанція є одним з найбільших проєктів ПІІ, реалізованих в Україні у 2020 році.

Очікується, що протягом свого терміну експлуатації Дністровська ВЕС буде виробляти 146 ГВт-год електроенергії на рік та дозволить уникнути викидів 108 000 тонн вуглекислого газу (CO2) щорічно.

Будівництво Дністровської ВЕС розпочалось у лютому 2020 року. Через глобальну пандемію роботи проводились із дотриманням протоколів охорони здоров’я та безпеки. Попри складні обставини, вітроелектростанція була побудована у рекордно короткі терміни з використанням інноваційного підходу та з залученням багатьох підрядників під загальним управлінням партнерів по проєкту, що дозволило ефективно координувати хід виконання робіт.

Наразі Elementum Energy та Ukraine Power Resources знаходяться в процесі будівництва другої фази Дністровської ВЕС потужністю 60 МВт, яка, як очікується, буде введена в експлуатацію в І кварталі 2022 року.

Річард Дейтц, президент VR Capital Group Ltd. та голова ради директорів Elementum Energy, прокоментував: «Ми раді вітати перший вітровий парк у портфелі відновлюваних енергетичних активів Elementum Energy в Україні та очікуємо реалізації другої фази проєкту потужністю 60 МВт. Те, що в розпал глобальної пандемії нам вдалося завершити введення в експлуатацію Дністровської ВЕС вчасно та в межах бюджету, є свідченням професіоналізму наших співробітників та партнерів. Ми вдячні всім, хто допоміг нам досягти цієї віхи. Незважаючи на наявні проблеми в галузі відновлюваної енергетики в Україні, ми віримо, що ці хвороби росту будуть успішно подолані. Зелена енергія покликана грати все зростаючу роль в енергетичному секторі України. Україна має надзвичайну можливість у середньостроковій перспективі трансформувати свою роль у європейському ланцюжку енергетичної вартості відповідно до європейських принципів «Зеленої угоди», і ми прагнемо підтримати це майбутнє як провідний іноземний інвестор у країну».

Пітер Е. Гіш, засновник і генеральний директор Ukraine Power Resources, додав: «Це було честю мати можливість розробити і збудувати проєкт Дністровської ВЕС. VR Capital та Elementum Energy були чудовими партнерами у складних умовах. Проєкт було реалізовано у передбачені терміни завдяки невтомній і бездоганній роботі будівельних бригад GE та надзвичайній підтримці та допомозі з боку місцевих та регіональних стейкхолдерів. Ми особливо пишаємось тим, що попри прискорений графік будівництва, у нас не було травм чи аварій. Україна має надзвичайний земельний ресурс, сумісний за масштабом з відновлюваними джерелами енергії. Ми з нетерпінням чекаємо побудови нашого наступного вітрового проєкту, що допоможе Україні в битві проти змін клімату».

++++++

VR Capital — це міжнародна фірма з управління активами, яка обслуговує клієнтську базу інституційних інвесторів з приблизно 5 мільярдами доларів США в управлінні. VR Capital — один з найбільших та найдосвідченіших західних інвесторів в Україну, що має досвід інвестування в країну ще з 1999 року. Фірма працює через свої головні офіси в Нью-Йорку та Лондоні та обслуговує клієнтську базу з провідних західних інституційних інвесторів.

Elementum Energy Ltd. («Elementum») — це незалежний виробник електроенергії, що базується у Великій Британії та орієнтований на розробку та експлуатацію відновлюваних джерел енергії в Центральній та Східній Європі. Elementum є дочірньою компанією VR Global Partners, L.P. («VRGP»), глобального інвестиційного фонду з капіталом 4,5 мільярда доларів, який є основним інвестиційним інструментом VR Capital.

Ukraine Power Resources, що базується у США, є останньою в серії компаній у сфері відновлюваної енергетики, заснованих або співзаснованих Пітером Е. Гішем, які успішно розвинули потужності вітроенергетики на понад 2,4 ГВт у семи країнах. UPR є філією First Summit Energy, яку пан Гіш заснував у 2017 році для розробки проєктів відновлюваної енергетики на ринках, що розвиваються, з позитивною динамікою зростання.