Новини

Авторизація
26.04.2012

ЄБРР інвестує в перший вітроенергетичний проект в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Фонд чистих технологій (Clean Technology Fund) 25 квітня 2012 року підписали договори з компанією "Еко-Оптіма" щодо надання кредиту на суму 13,3 млн. євро на будівництво вітрової електростанції потужністю 12,5 МВт в Старосамбірському районі Львівської області. Про цю подію повідомив Інформаційно-аналітичний ресурс "Українська енергетика UA-Energy.org".

Так, ЄБРР надасть "Еко-Оптіма" кредит на суму 9,5 млн. євро на термін 10 років, а Фонд чистих технологій – 3,8 млн. євро на термін 15 років.

"Це перший проект з відновлюваної енергетики, профінансований ЄБРР [в рамках Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) – наголосив керуючий директор ЄБРР в Туреччині, Східній Європі, Кавказі та Середній Азії Олів’є Декамп.

 


 

ВЕС, яку планують ввести в експлуатацію до кінця 2012 року, буде складатися з 5 вітрогенераторів потужністю 2,5 МВт кожний і вироблятиме на рік близько 25,5 ГВтгод електроенергії. Вважається, що даний проект підвищить якість та надійність енергопостачання у Львівській області та забезпечить електроенергією більше 10 тис. домогосподарств, при цьому викиди вуглецю скоротяться приблизно на 26 тис. тон в рік.

За інформацією UA-Energy.org