Новини

Авторизація
11.01.2019

IX СЕСІЯ АСАМБЛЕЇ МІЖНАРОДНОГО АГЕНТСТВА З ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ (IRENA)

11 січня 2019 року в Абу Дабі (ОАЕ) розпочалася IX сесія Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA). В цьому році робота IRENA зосереджуватиметься на прискоренні трансформації екологічно чистих, відновлюваних енергетичних технологій для досягнення до 2030 року глобального доступу до надійної, стабільної, дешевої та сучасної енергії для всіх країн світу в рамках Цілей ООН в сфері сталого розвитку (ЦСТ), викладених у Порядку денному в галузі сталого розвитку на період до 2030 року.

В своєму привітанні Генеральний директор IRENA Аднан Амін повідомив що в цьому році на міжнародному заході присутні 125 міністрів з 159 країн-членів IRENA та 1200 учасників з усього світу. Він також повідомив, що до Агентства приєдналося ще 4 нових члена - Канада, Парагвай, Чад, Туркменістан і 23 країни знаходяться в процесі приєднання. Канада стала 160-тим членом IRENA.

Пан Аднан Амін також повідомив, що щорічне зростання потужності ВДЕ у 2018 році досягло світового рекорду - 170 ГВт, серед яких на вітрові і сонячні проекти припадає 85%. За останні 8 років тарифи на сонячну електроенергію впали на 75%, на вітрову – на 20-33%.

Українську делегацію представляють Тарас Токарський, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Юрій Полурез Надзвичайний і Повноважний Посол України в ОАЕ, постійний представник України при Міжнародному агентстві відновлюваних джерел енергії (IRENA), Сергій Савчук, голова Держенергоефективності, представники Держенергоефективності та посольства України в ОАЕ. До складу Української делегації також входить Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації і Ігор Тинний, засновник Української асоціації відновлюваної енергетики. Вперше в роботі Асамблеї IRENA приймає участь Руслана Лижичко, переможниця Євробачення, Амбасадор Відновлюваної Енергії в світі.