Новини

Авторизація
03.04.2020

ЯК ПРАВИЛЬНО ВЧИНИТИ В УМОВАХ ФОРС - МАЖОРНИХ ОБСТАВИН ДЛЯ ПРОЄКТІВ ВДЕ

Реалізація вітроенергетичних проєктів, особливо на етапі будівництва, в умовах діючого в країні карантину – саме таким питанням був присвячений вебінар  “Правові аспекти форс-мажорних обставин для проєктів ВДЕ в умовах карантину”, який Українська вітроенергетична асоціація провела 2 квітня 2020 року.

Відкрив вебінар Андрій Конеченков, голова Правління ГС УВЕА та віце-президент WWEA, який презентував світові тенденції та ключові прогнози міжнародних організацій щодо розвитку сектору відновлюваної енергетики як у світі, так, зокрема,  і в Європейському Союзі. Основний акцент спікер зробив на останніх оглядах таких міжнародних організацій, як REN21, GWEC, IRENA та WindEurope,

В своєму виступі Андрій Конеченков  підкреслив ключову роль вітроенергетики в світовому енергетичному переході і боротьбі зі змінами клімату. Свою презентацію Андрій Конеченков почав зі слів виконавчого директора Міжнародного енергетичного агентства др. Фатіха Біроля щодо широкомасштабного залучення інвестицій у прискорення реалізації “зелених” проєктів як основи планів урядів, спрямованих на протистояння впливу пандемії коронавірусу на економіку своїх держав.  Усі огляди, наведені у презентації Андрія Конеченкова, доступні на сайті УВЕА.

Марина Гріцишина, Член правління УВЕА, Керівник практики енергетики Sayenko Kharenko, у своїй презентації надала рекомендації щодо використання форс-мажорних обставин при реалізації проєктів ВЕС під час карантину. Вона нагадала, що відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року  “карантин” внесений до переліку форс-мажорних обставин.

За законом, для засвідчення форс-мажорних обставин необхідно звернутися до Торгово-Промислової палати України (ТПП) та отримати сертифікат”,- підкреслила Марина Гріцишина. Проте незалежно від результатів звернення до ТПП за сертифікатом, вона порадила девелоперам проводити перемовини з іншою стороною контракту щодо перегляду строків виконання зобов'язань за договором з урахуванням карантину.

Анжеліка Лівіцька, Радник та співкерівник Практики енергетики, природних ресурсів та будівництва ЮФ “Asters”, ознайомила учасників заходу з вимогами, яких потрібно дотримуватися на будівельному майданчику під час карантину.

 “Обмеження щодо проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, не стосується будівництва, адже поняття “масові заходи” не визначено законодавством, а виходячи з його суті не поширюється на будівництво”, - звернула увагу учасників вебінару Анжеліка Лівіцька. Зазначивши на необхідність суворого виконання вимог щодо перевезення, проживання робітників та забезпечення їх необхідними індивідуальними засобами захисту, Анжеліка Лівіцька застерегла щодо кримінальної та адміністративної відповідальності за невиконання усіх передбачених законодавством вимог.

UWEA_A.Konechenkov.pdf

SK_force_major_020420.pdf

ASTERS_02_04_2020.pdf