Новини

Авторизація
13.03.2019

Методологічний семінар щодо розробки другого національно-визначеного внеску (НВВ) України

13 березня 2019 року пройшов методологічний семінар щодо розробки другого національно-визначеного внеску (НВВ) України до Паризької угоди, організований Департаментом з питань зміни клімату та захисту озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України в рамках Проекту ЄБРР “Підтримка Уряду України щодо оновлення національно-визначеного внеску” за фінансової підтримки Міжнародного агентства розвитку Швеції (SIDA). Проект виконується ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”.

Учасники семінару обговорили цілі, методологічні аспекти та засоби моделювання  для сценарної оцінки динаміки викидів парникових газів в Україні за секторами. Зокрема, було приділено увагу підходам до моделювання для цілей другого НВВ для таких секторів як: енергетика та промислові процеси, землекористування, сільське та лісове господарства і сектор відходів.

У своєму виступі Тарас Бебешко, експерт проекту ЄБРР “Підтримка Уряду України щодо оновлення національно-визначеного внеску” зазначив, що НВВ має на увазі і утримання підвищення температури в рамках 1,50, і боротьбу з бідністю, і право нації на розвиток. “НВВ - це той внесок, котрий держава, країна, з розгляду на власне визначення “сталого розвитку” для національних цілей, може зробити в глобальну боротьбу зі зміною клімату. Ми не маємо право нехтувати ані власним майбутнім, ані власним розвитком задля будь-яких умов. Основа НВВ України має бути людяність і сталий розвиток”, - підкреслив Тарас Бебешко.

Для розробки другого НВВ була створена робоча група, до складу якої увійшли представники центральних органів виконавчої влади, професійних та громадських неурядових організацій, бізнесу, регіональних та муніципальних об’єднань та асоціацій, науковці, експерти та представники міжнародних донорських та фінансових організацій. Українська вітроенергетична асоціація – є членом Робочої групи з розробки нового національно-визначеного внеску України до Паризької угоди.