Новини

Авторизація
04.11.2021

НЕК “УКРЕНЕРГО” УСПІШНО ЗДІЙСНИЛА ВИПУСК “ЗЕЛЕНИХ” ЄВРООБЛІГАЦІЙ

Відповідно до офіційної інформації наданої НЕК “Укренерго” на своєму вебсайті, компанія успішно здійснила випуск “зелених” єврооблігацій (Green and Sustainability-linked bonds) на суму 825 млн доларів, з дохідністю 6,875%. Розрахунки за єврооблігаціями очікуються 9 листопада 2021 року. Під час випуску єврооблігацій книга заявок була перепідписана майже втричі, що свідчить про значну зацікавленість міжнародних інвесторів до перших єврооблігацій компанії.

Єврооблігації НЕК “Укренерго” є найбільшим випуском єврооблігацій українськими несуверенними емітентами за весь період, а також найбільшим випуском зелених єврооблігацій емітентами з України та СНД. Cума коштів від випуску буде переважно використана для погашення заборгованості перед ДП “Гарантований покупець”, а будь-які кошти, що залишаться після погашення даного боргу, будуть використані для фінансування або рефінансування інших прийнятних “зелених” проєктів.

Сьогодні – важливий момент в історії Укренерго. Нам вдалося здійснити знакову трансакцію з випуску єврооблігацій з інноваційною Green та Sustainability-Linked структурою на світових ринках капіталу, яка також стає вагомим орієнтиром для інших українських емітентів. Що ще важливіше, угода представляє собою визначний крок до вирішення дисбалансів на українському ринку електроенергетики відповідно до зобов’язань України перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел”, – прокоментував угоду голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У межах трансакції Rothschild & Cie та FinPoint виступили фінансовими радниками та радниками щодо сталого розвитку НЕК «Укренерго». BNP Paribas, Deutsche Bank і Goldman Sachs International виступили як спільні лід-менеджери і букранери, а також спільні агенти з ESG структурування трансакції. АТ «Укрексімбанк» виконував функції ко-менеджера. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) вже заявив про інвестування 75 млн доларів в єврооблігації НЕК "Укренерго".

Нагадуємо, 11 жовтня 2021 року, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №1049 “Про надання у 2021 році державної гарантії за зобов’язаннями приватного акціонерного товариства “Національна енергетична компанія “Укренерго””, що передбачає випуск та розміщення облігацій на міжнародних фондових ринках з метою підтримки його ліквідності та стійкості роботи. При цьому, НЕК “Укренерго” мала узгодити це питання з Міністерством фінансів України шляхом підписання відповідного Договору про погашення заборгованості НЕК “Укренерго” перед державою за виконання гарантійних зобов'язань. 5 листопада 2021 року НКРЕКП прийняла Постанову щодо підписання договору про заходи щодо забезпечення виконання зобов’язань за Договором.