Новини

Авторизація
04.10.2018

НОВИЙ ЗАКОН ЩОДО ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ БУДІВНИЦТВА ОБ'ЄКТІВ З ВДЕ

4 жовтня 2018 року вступив в дію Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо інвестиційної привабливості будівництва об'єктів відновлюваної енергії” (надалі – “Закон”), прийнятий Верховною Радою України 6 вересня 2018 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2517-viii).

Закон покращує певні норми законодавства, спрямовані на стимулювання розвитку відновлюваної енергії, зокрема виробництва електроенергії за рахунок вітру.

Закон передбачає віднесення будівництва вітрових електростанцій до об'єктів із незначним класом наслідків (СС1), за умови позитивного висновку уповноваженого органу з оцінки впливу на довкілля.

У випадку віднесення вітрової електростанції до класу наслідків СС1, будівельні роботи можна здійснювати на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт, яке замовник надає відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю. Прийняття в експлуатацію вітрової електростанції буде здійснюватися шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про готовність об'єкта до експлуатації, поданої замовником. Відтак, для будівництва вітрових електростанцій, віднесених до класу наслідків СС1, не потрібно буде одержувати дозвіл на виконання будівельних робіт, проходити обов'язкову експертизу проектів будівництва та отримувати сертифікат, який підтверджує введення об'єкта в експлуатацію, як це наразі вимагається для об'єктів класу наслідків СС2, до якого, до вступу Закону в силу, зазвичай відносили вітрові електростанції.