Новини

Авторизація
16.09.2021

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ “ЗЕЛЕНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПАРЛАМЕНТУ”

16 вересня 2021 року, у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" відбулася прес-конференція платформи Global 100% RE Ukraine на тему "Зелені" завдання для парламенту".

Під час прес-конференції, очільники асоціацій з ВДЕ - засновників платформи Global100%RE Ukraine озвучили ті законодавчі акти, які критично необхідно прийняти для досягнення вуглецевої нейтральності та стабільного розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні. За словами Голови платформи Global100%RE Ukraine Олександра Домбровського, “сьогодні в Парламенті знаходиться низка законопроєктів, важливих для розвитку “зеленої” енергетики та реформування сектору природокористування, які очікують свого розгляду. До того ж, деякі з них відкладені на полиці вже протягом декількох років”.

У своєму виступі, Голова Правління УВЕА Андрій Конеченков, наголосив на усіх тих законопроектах, прийняття яких очікують гравці як вітроенергетичного ринку, так і усього сектору відновлюваних джерел енергії. У своїй промові Андрій Конеченков обґрунтував важливість розроблення і прийняття законопроектів:

  • про стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах без державної підтримки (Корпоративні PPA);
  • про розвиток гібридних електростанцій з ВДЕ;
  • про удосконалення умов підтримки малої розосередженої генерації споживачів (запровадження моделі Net Billing);
  • про розвиток вітроенергетики та водневих технологій;
  • про впровадження технологій офшорної вітроенергетики в Україні, включно з внесенням змін до Закону України про Оцінку впливу на довкілля

За словами Голови Правління УВЕА, “враховуючи те, що ЄС регулярно підвищує свої цілі по скороченню викидів парникових газів та збільшення генерації з енергії вітру, Україна має демонструвати свою солідарність з енергетичною політикою провідних держав Європи. Головним “зеленим” завданням для Парламенту є не заполітизовувати питання відновлюваних джерел енергії в Україні, а підтримувати їх розвиток та виступати надійним інвестиційним партнером на міжнародній арені. Саме тому, прийняття усіх перерахованих мною законопроектів, включно з розробленням Національної стратегії щодо “зеленого” водню за рахунок енергії вітру та сонця, лише стимулюватиме інвесторів вкладати великі кошти в економіку нашої країни”.

Запис прес-конференції: https://www.youtube.com/watch?v=uQipPBYlWLs