Новини

Авторизація
10.09.2021

РОБОЧИЙ ВІЗИТ СЕКРЕТАРІАТУ УВЕА НА ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНІ ОБ’ЄКТИ ХЕРСОНЩИНИ

7 - 9 вересня 2021 року, Голова Правління УВЕА Андрій Конеченков та члени Секретаріату УВЕА Катерина Книш і Сергій Качан взяли участь у IIІ науково-практичній конференції “Удосконалення роботи ринку електроенергії та інтеграції з енергооб’єднанням європейських країн ENTSO-E”, яка пройшла в м. Нова Каховка, Херсонської області.

Конференція була організована Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків України  у партнерстві з Міністерством енергетики України,  ПрАТ НЕК “Укренерго”, ПрАТ “Укргідроенерго”, ГС «Українська вітроенергетична асоціація», НУ “Львівська політехніка”, Вінницького НТУ та Хмельницького НУ.

Під час цьогорічної конференції провідні експерти з галузі енергетики обговорили сучасний стан енергетичного ринку, інформаційного забезпечення та моніторингу безпеки постачання електроенергії в новому ринку електроенергії України, ознайомили учасників конференції зі станом впровадження Закону України “Про ринок електричної енергії”, надали прогноз та структуру покриття добових графіків потужності, обговорили переваги інтеграції української енергосистеми в європейську енергосистему ENTSO-E, а також ознайомились з науковими дослідженнями і їх впливом на загальні задачі розв’язання енергобезпеки держави.

Голова правління УВЕА Андрій Конеченков виступив на конференції із презентацією “Сучасний стан та перспективи розвитку вітроенергетичного сектору України” та представив актуальний стан розвитку відновлюваних джерел енергії та рівень виплат виробникам з ВДЕ. Окремі питання презентації Андрія Конеченкова були присвячені ключовим викликам, з якими стикнувся сектор ВДЕ з початку запуску нової моделі ринку електроенергії у 2019 році, подальшому розвитку сектору ВДЕ на ринкових умовах та перспективам будівництва гібридних електростанцій із використанням вітрової та гідро- енергетик.

Особливе враження в учасників конференції викликала навчально-ознайомча поїздка на Мирненську ВЕС, загальною встановленою потужністю 163 МВт, та ПС “Каїрка” 220/150/35 кВ, що на Херсонщині. Обидва енергетичні об’єкти експлуатуються українською вітроенергетичною компанією Віндкрафт Каланчак.

В рамках робочої поїздки на Херсонщину, представники Української вітроенергетичної асоціації завітали також до центрального офісу компанії Віндкрафт. Офіс компанії є прикладом функціонування будівлі за рахунок 100% відновлюваних джерел енергії. Дах офісу повністю оснащений сонячними панелями, які повною мірою забезпечують стабільне електропостачання усіх відділів компанії.

“Українська вітроенергетична асоціація тісно співпрацює з кожною компанією-членом УВЕА і рада представляти не лише вітроенергетичні проекти та досягнення компаній в електроенергетичному секторі України, але й популяризувати їх унікальні підходи до введення бізнесу!”, - зазначив Андрій Конеченков, Голова Правління УВЕА.

Українська вітроенергетична асоціація висловлює окрему подяку Олександру Величко, начальнику Мирненської ВЕС, за допомогу і професійно проведену екскурсію на енергетичні об’єкти компанії Віндкрафт Каланчак.