Новини

Авторизація
30.03.2020

REN21 ПРЕЗЕНТУВАВ ГЛОБАЛЬНИЙ ОГЛЯД СТАНУ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ 2019 РОКУ

30 березня 2020 року відбулось офіційне представлення Огляду аналітичного центру REN21, що зосереджений на політиці відновлюваної енергетики, щодо стану відновлюваної енергетики у 2018 - 2019 роках та подальших перспектив глобального переходу до відновлюваної енергетики. В Огляді також представлені загальні тенденції використання ВДЕ станом на початок 2019 року, описується процес управління енергетичним переходом з детальним поясненням темпів його розвитку.

Головні висновки Огляду:

  • На сьогодні, відновлювана енергетика є основним елементом світової структури виробництва електроенергії та відіграє ключову роль у скороченні викидів вуглецю як від промислового сектору, так і від індивідуальних споживачів.
  • В багатьох регіонах джерела ВДЕ стають все більш конкурентоспроможними, доступнішими та дешевшими для використання та обслуговування, а подальший їх розвиток припиняє залежати лише від фінансової спроможності передових країн світу. В 17 країнах потужність відновлюваної енергетики (в основному мова йде про сонце та вітер, без урахування гідроенергетики), перевищує 10 ГВт, а в 45 країнах перевищує 1 ГВт. При врахуванні гідроенергетики, більше 90 країн володіють понад 1 ГВт відновлюваних потужностей, а 30 країн - понад 10 ГВт. У країнах, що розвиваються Африканського та Азійського регіонів, майже 150 мільйонів людей отримали доступ до електроенергії завдяки використанню автономних сонячних фотоелектричних систем.
  • У 100 містах світу частка ВДЕ в генерації електроенергії становить понад 70%.
  • Глобально, відновлювана енергетика забезпечує понад чверть (26%) світового виробництва електроенергії. З 2000 року, за винятком гідроенергетики, вироблення електроенергії на основі ВДЕ зросла більш ніж у 10 разів, з яких найбільша частка припадає на вітрову та сонячну енергії.
  • Загальна потужність відновлюваних джерел енергії збільшилась до 2 378 ГВт у 2018 році, з яких 591 ГВт припав на вітрову енергетику, 505 ГВт - сонячну енергетику, а 130 ГВт - на біоенергетику.
  • Вітроенергетика. У 2018 році було введено 51 ГВт нових вітроенергетичних потужностей у світі, з яких 52% припадає на ринок Азійського регіону. Сім Європейських країн та дві Азійські разом ввели в експлуатацію 4,5 ГВт офшорних вітроелектростанцій у 2018 році, довівши загальну потужність глобальної офшорної вітроенергетики до 23,1 ГВт.
  • Глобальні інвестиційні надходження у проекти ВДЕ значно перевищили інвестиції у викопні палива у 2018 році, склавши 236,5 млрд. доларів на вітроенергетику та сонячну енергетику разом.
  • Лідером за розвитком та інвестуванню у відновлювані джерела енергії залишається Китай (на початок 2019 року найбільше інвестицій було вкладено у вітрову енергетику). США, Японія, Індія розташовуються після Китаю, відповідно.
  • Відновлювана енергетика слугує потужним інструментом створення нових робочих місць. Станом на початок 2019 року у секторі ВДЕ було створено 11 млн робочих місць.

Детальніше ознайомитись з глобальним розвитком відновлюваних джерел можна в англійській версії Огляду.