Новини

Авторизація
26.11.2021

СЕКРЕТАРІАТ УВЕА ЗАВІТАВ НА ELECTRIC CITY 2021 В КОПЕНГАГЕНІ

З 23 по 26 листопада 2021 року у місті Копенгаген, Данія, успішно пройшла найбільша в Європі вітроенергетична міжнародна конференція та виставка Electric City 2021, організована WindEurope, членом якої є Українська вітроенергетична асоціація. УВЕА в Копенгагені була представлена Андрієм Конеченковим, Головою Правління, Членами Правління Галиною Шмідт та Мариною ГріцишиноюКатериною Книш, Керівником аналітичного департаменту, та представниками таких компаній-членів УВЕА як ТОВ “ВіндФарм” та Elementum Energy Ukraine.

До країни вітру з усієї Європи з’їхались не лише передові представники вітроенергетичної галузі, але і представники компаній, що займаються електротранспортом, опаленням та “чистою” промисловістю. В свою чергу виставка Electric City презентувала експонати більше 400 галузевих компаній, а ключовий акцент на заході був наданий використанню офшорного вітроенергетичного потенціалу Європи.

Особлива увага учасників була прикута до офіційної церемонії відкриття заходу у якій взяли участь не лише міністри енергетики країн Європи, представники Європейської Комісії, генеральні директори світових виробників вітроенергетичного обладнання, але й Його Королівська Високість кронпринц Данії Фредерік. Одним із запрошених гостей відкриття став також Стоффельд Вандорн, віце-чемпіон світу Formule E 2020, який кермує гоночним електро булідом за спонсорства компанії Vestas. Модератором церемонії відкриття став Джайлз Діксон, Виконавчий директор WindEurope, та натхненник міжнародного заходу.

Політики та лідери галузі обговорювали низку ключових питань, включаючи видачу дозволів, аукціони та зростаючу роль вітроенергетики в трансформації таких секторів, як транспорт і важка промисловість. Другий день Electric City був надзвичайно масштабний, оскільки лідери галузі обговорювали майбутні можливості та виклики перед європейською вітровою енергетикою в контексті масової розбудови наземних та офшорних генеруючих потужностей для досягнення амбітних національних та загальноєвропейських кліматичних цілей.

Учасники сесії, яка була присвячена наземній вітроенергетиці, наголосили на тому, що процес отримання дозволів наразі є головним стримуючим фактором розвитку сектору на багатьох ринках. Натомість генеральний директор Норвезької вітроенергетичної асоціації продемонстрував важливість  зосередження на роботі з місцевими громадами та їх схвалення на прикладі Норвегії, де наземна енергетика втратила свій статус “героя” в очах населення, тому саме соціальний фактор наразі є найбільшою перешкодою для її подальшого розвитку в країні.

Перед офшорною вітроенергетикою стоять її власні виклики, оскільки планується встановлення сотень гігават потужності- амбіція, яка підтверджується безпрецедентною ціллю нового уряду Німеччини  встановити 70 ГВт потужності.

Під час заходу, представники УВЕА знайомились із досягненнями європейської вітроіндустрії, спілкувались із представниками компаній, що були представлені на виставці та налагоджували нові бізнес-зв’язки. Так, було прийнято рішення про організацію вебінару з компаніями Vestas та Siemens Gamesa щодо питання переробки вітрових лопатей та з компанією Vatenfall щодо офшорної вітроенергетики і водневих технологій.

Окреме місце на виставці було відведене під розміщення наукових постерів,   розробники яких пройшли відповідний конкурсний відбір.

З приємністю повідомляємо Вам, що на заході був представлений постер, підготований Мариною Гріцишиною, ЮФ Sayenko Kharenko, та

Олександром Чаруном, ТОВ “ВіндФарм”.