Новини

Авторизація
22.05.2020

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ІНВЕСТОРІВ ДО УРЯДУ УКРАЇНИ

21 травня 2020 року, група міжнародних інвесторів у відновлювані джерела енергії, сумарний портфель яких становить більше 2 ГВт потужностей, надіслали лист від імені інвестиційної спільноти Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та т.в.о.  Міністра енергетики і захисту довкілля України Ольги Буславець, щодо необхідності якнайшвидшого підписання Меморандуму про взаєморозуміння з інвесторами в ВДЕ (Меморандум).

У письмовому зверненні інвестори надали свої пропозиції, що включають консолідовану позицію виробників ВДЕ на зниження рівня “зеленого” тарифу та направлені на забезпечення результативного діалогу з урядом, знаходження компромісу та їх закріплення у Меморандумі.

Українська вітроенергетична асоціація, що об’єднує 100% виробників вітрової енергії, всебічно підтримує позицію, викладену у зверненні міжнародної інвестиційної спільноти.

Дане звернення є серйозним та виваженим рішенням міжнародних інвесторів для забезпечення сталого функціонування об’єктів відновлюваної енергетики. УВЕА вважає, що надані інвесторами пропозиції стануть основою для досягнення стратегічних амбіцій України по збільшенню частки “зеленої” генерації в об’єднаній енергетичній системі, дозволять збалансувати енергетичну систему України та стимулюватимуть “зелений” енергетичний перехід нашої держави. Окрім того, державницька позиція Уряду, підкріплена бажанням знайти компроміс з інвесторами, дозволить уникнути негативного досвіду міжнародних арбітражів деяких країн-членів ЄС та зберегти позитивний й привабливий імідж країни для міжнародних партнерів.

УВЕА готова і надалі всебічно підтримувати дії Уряду, направлені на досягнення компромісного рішення щодо захисту інтересів інвесторів та інвестицій в України та вирішення енергетичної кризи.

 

Завантажити PDF