Новини

Авторизація
21.05.2019

СТВОРЕНА РОБОЧА ГРУПА З МОНІТОРИНГУ ПРИРОДНИХ КОМПЛЕКСІВ НА ТЕРИТОРІЯХ ВЕС

21 травня 2019 року відбулася робоча нарада по створенню Робочої групи для розробки рекомендацій по впровадженню сучасних технологій оцінки та моніторингу природних комплексів на територіях ВЕС в період проектування, будівництва та експлуатації.

Засідання пройшло за участю: Василя Костюшина, завідувача відділом моніторингу та охорони тваринного світу інституту Зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАНУ, Валерія Сіохіна, директора ННЦ «Біорізноманіття» Мелітопольського державного педагогічного університету, Йосипа Черничко, завідувача лабораторії моніторингу Азово-Чорноморських водно-болотних угідь міжвідомчої Азово-Чорноморської  орнітологічній станції, Петра Горлова, керівника регіонального центру моніторингу біорізноманіття та екологічного менеджменту Міжвідомчої Азово-Чорноморської  орнітологічній станції, Володимира Стойловського, завідувача кафедрою зоології Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова; Віктора Гавриленко, директора біосферного заповідника Асканія-Нова, Євгена Поповчука, директора Азово-Сиваського національного природного парку, Миколи Герасименко, директора консалтингової компанії MCL. Проводив засідання Андрій Конеченков, голова правління УВЕА, віце-президент WWEA.

В роботі також приймали участь представники вітроенергетичних компаній, які працюють в регіоні, Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА, екологічних організацій.

Широкомасштабний розвиток вітроенергетичних технологій, який наразі відбувається в країні, сприяє виконанню взятих Україною зобов’язань перед Європейським Енергетичним Співтовариством, імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом та досягненню цілей Енергетичної Стратегії України на період до 2035 року та Паризької угоди.

Зважаючи на інтенсивність розвитку вітроенергетики, проблема  збереження біологічного різноманіття природних комплексів, мінімізація негативного впливу ВЕС на довкілля та проведення моніторингу набуває першочергового значення.

На даному заході були представлені результати проведення робіт з моніторингу природних комплексів у межах площадок ВЕС, які будуються та експлуатуються, на прикладі майданчиків ВЕС компаній “ВІНД ПАУЄР” та “ВІНДКРАФТ УКРАЇНА”. 

Створена Робоча група планує підготувати методичні пропозиції щодо організації та проведення моніторингу природних комплексів на площадках ВЕС і рекомендувати їх Міністерству екології та природних ресурсів для подальшого використання і розповсюдження.

Робоча нарада проходила в конференц-залі Новотроїцької ВЕС, Херсонська область.

Організатором заходу виступили Громадська Спілка “Українська вітроенергетична асоціація”  і ННЦ “Біорізноманіття” Мелітопольського державного педагогічного університету.