Новини

Авторизація
17.09.2021

УРОЧИСТЕ ПІДПИСАННЯ ПРОТОКОЛУ ПРО СПІВПРАЦЮ З ТУРЕЦЬКОЮ ОФШОРНОЮ ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНОЮ АСОЦІАЦІЄЮ

17 вересня 2021 року в м. Анкара, Туреччина, між Українською вітроенергетичною асоціацією (УВЕА) та Турецькою асоціацією з офшорної вітроенергетики (ТОВЕА) відбулося урочисте підписання Протоколу про Співпрацю. Підписантами Протоколів стали Голова Правління УВЕА Андрій Конеченков та Голова ТОВЕА Мурат Дурак.

Зокрема, Протокол про Співпрацю між УВЕА та ТОВЕА передбачає:

  • всесторонню співпрацю Асоціацій між собою та з державними органами влади для розвитку офшорної вітроенергетики в Туреччині і Україні та створенні основи для її подальшого поглиблення і розширення;
  • сприяння політикам та ініціативам, спрямованим на подолання законодавчих та технічних перешкод для широкомасштабного розвитку офшорної вітроенергетики в Туреччині та Україні;
  • сприяння розвитку виробництва обладнання для офшорної вітроенергетики в Туреччині та Україні тощо

Усвідомлюючи зростаючу роль та важливість регіональних ініціатив для впровадження офшорних вітроенергетичних проєктів в регіоні УВЕА та ТОВЕА також підписали Протокол про ініціювання створення Федерації з офшорної вітроенергетики Чорного моря(надалі – Федерація). Федерація буде сприяти поглибленню співробітництва в області офшорної вітроенергетики між вітроенергетичними асоціаціями Чорноморського регіону. Очікується, що вітроенергетичні асоціації Болгарії, Грузії та Румунії також приєднаються до Федерації.

Андрій Конеченков: “Я переконаний, що дані Протоколи стануть не лише дієвим інструментом із посилення українсько-турецької співпраці, але й дієвим кроком із започаткування розвитку офшорної вітроенергетики як в Україні, так і в усьому Чорноморському регіоні”.

В рамках робочої поїздки до Анкари, Голова правління УВЕА Андрій Конеченков та Керівник аналітичного департаменту Катерина Книш мали низку зустрічей у Міністерстві енергетики Туреччини, а також зустрілись з Президентом групи компаній Ataseven Мустафою Сердаром.

Під час обох розмов, представники УВЕА розповіли про сучасний стан розвитку сектору ВДЕ в Україні, останні законодавчі ініціативи та угоди, і надали прогноз розгортання вітроенергетичних проектів на наступні 3 роки, включно з планами по реалізації заходів для відкриття ринку офшорної вітроенергетики в Україні.

Турецька сторона підкреслила свою зацікавленість у реалізації вітроенергетичних проектів в Україні та налагодженні нових бізнес-зв'язків з українськими компаніями. Натомість, турецькі партнери очікують на запуск аукціонів, на можливість укладання корпоративних PPA та на врегулювання інших неточностей у галузевому законодавстві України.