Новини

Авторизація
25.05.2016

УКРАЇНА ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО РОЗВИТКУ ВІТРОЕНЕРГЕТИКИ

25 травня 2016 року ознаменувався для вітроенергетики України двома знаковими подіями. У цей день в Очаківському районі Миколаївської області відбулася церемонія початку будівництва 6-ї черги Очаківської ВЕС - Вітряного парку «Причорноморський». Також стало відомо, що уряд України, нарешті, врегулював питання оплати електроенергії, виробленої вітряним парком «Новоазовський», розташованим на непідконтрольній Україною території - в зоні АТО.

Губернатор Николаевкой області Вадим Меріков, який взяв участь в урочистій церемонії закладання символічної капсули на місці будівництва вітропарку «Причорноморський» підкреслив: «Ми залучаємо інвестиції і робимо все, щоб забезпечити енергетичну незалежність і безпеку України. Нам дуже приємно сьогодні разом з «Вітряними парками України» відкривати новий вітряний парк. Упевнений, розвиваючи вітроенергетику, ми закладемо ще не одну капсулу ».

Вітропарк «Причорноморський» буде складатися з двох вітротурбін одиничною потужністю 2,5 МВт і однієї - 3 МВт, вироблених в Україні за ліцензією німецької компанії Fuhrlander AG в Краматорську. На даний момент Очаківська ВЕС об'єднує два вітропарка - Дмитрівську ВЕС (14 вітротурбін) і Тузловському ВЕС (5 вітротурбін) загальною потужністю 47,5 МВт.

За словами генерального директора Керуючої компанії «Вітряні парки України» Владислава Єременко, виробництво електроенергії на Очаківської ВЕС в 2015 році склало майже 130 млн кВт-год, що дозволило забезпечити електроенергією близько 50 тис. домогосподарств. У перспективі компанія «Вітряні парки України» планує збільшити загальну потужність Очаківського вітропарку до 350 МВт, збільшивши кількість вітротурбін до 140 одиниць.

У відкритті Вітряного парку «Причорноморський» взяли участь керівники Керуючої компанії «Вітряні парки України» і «Фурлендер Віндтехнолоджі», голова Миколаївської обласної державної адміністрації Вадим Меріков, глави Очаківської та Березанської районних адміністрацій, представники Миколаївобленерго, компаній і підприємств, що беруть участь в реалізації проекту.

«Початок будівництва нової черги вітропарку і доленосне рішення Кабінету міністрів України по вітряний парк« Новоазовський» - знакова подія для нашої країни. Після року простою у розвитку вітроенергетики в Україні, пов'язаного з багатьма політичними, економічними проблемами, сьогодні можна сказати, що Україна повертається до розвитку вітроенергетики », - зазначив голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.

Постановою №263 від 25 травня Кабінет Міністрів України вніс зміни щодо Вітряного парку «Новоазовський» у прийняте понад рік тому рішення, згідно з яким ДП «Енрегоринок» не купувало і не оплачувало електроенергію з відновлюваних джерел енергії, виробники якої знаходяться в зоні АТО. 

ТОВ «Вітряний парк Новоазовський» знаходиться в Донецькій області і входить до складу групи «Вітряні парки України». В кінці 2013 року вітропарк «Новоазовський» загальною встановленою потужністю 57,5 МВт отримав кредит в розмірі 48,8 млн євро від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) терміном на 20 років.

«УВЕА вітає рішення Кабінету міністрів України і сподівається на врегулювання ситуації щодо інших об'єктів відновлюваної енергетики, які потрапили в зону АТО, - прокоментував Андрій Конеченков. - Дане рішення дуже позитивно позначиться на інвестиційному кліматі України, що в свою чергу прискорить розвиток сектора «зеленої» енергетики і сприятеме виконанню цілей з розвитку поновлюваних технологій до 2020 року, взятих Україною перед Європейським енергетичним співтовариством».