Новини

Авторизація
29.09.2021

УВЕА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ENERGY WEEK BLACK SEA 2021

28 вересня 2021 року, Катерина Книш, Керівник аналітичного департаменту УВЕА, виступила на міжнародній конференції Energy Week Black Sea 2021, яка цьогоріч проходила у змішаних форматах: онлайн та офлайн в Бухаресті, Румунія.

В перший день конференції, в рамках третьої панелі “Наземна та офшорна вітроенергетики: реалізація проєктів”, кваліфіковані експерти з Туреччини, України, Грузії та Румунії розкрили досягнення національних вітроенергетичних ринків та перспективи їх майбутнього розвитку.

У своїй презентації “Перспективи розвитку офшорної вітроенергетики в Україні: здійснені та майбутні кроки”, Катерина Книш розповіла про сучасний стан розвитку вітроенергетичного сектору в Україні, ключові проблеми національного енергетичного сектору та обґрунтувала необхідність розвитку ринків офшорної вітроенергетики та “зеленого” водню в країні й переваги для національної промисловості від їх впровадження.

У своєму виступі, Катерина наголосила, що офшорна вітроенергетика - це ефективний механізм нарощування міжнародної співпраці і, як приклад, навела підписаний між УВЕА та Турецькою асоціацією з офшорної вітроенергетики Протоколу про ініціювання створення Федерації з офшорної вітроенергетики Чорного моря, запросивши відповідні асоціації Румунії, Болгарії та Грузії долучитись до цієї ініціативи.

“Ми передбачаємо, відповідно до оптимістичних розрахунків, що роком запуску перших офшорних вітроелектростанцій в Україні може бути вже 2028 рік. Ми очікуємо, що починаючи з 2028 року в експлуатацію щорічно буде вводитись щонайменше 100 МВт офшорних вітроенергетичних потужностей. Звичайно що, перші офшорні вітроенергетичні проєкти будуть реалізовані виключно для виробництва “зеленого” водню, проте в перспективі, офшорні ВЕС зможуть також виступати в якості інтерконекторів, які з'єднуватимуть Україну з енергетичною системою Європи”, - сказала Катерина Книш.