Новини

Авторизація
06.07.2021

УВЕА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ЩОРІЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ CISOLAR 2021

6 липня 2021 року, розпочалась 10-та конференція та виставка Центральної та Східної Європи у галузі сонячної енергетики “CISOLAR 2021”, яка організована, зокрема, за спонсорства та підтримки таких компаній-членів УВЕА, як EDS та KNESS. ГС “Українська вітроенергетична асоціація” стала інформаційним партнером заходу.

CISOLAR, головна бізнес-платформа у галузі сонячної енергетики, вже десятий рік поспіль збирає представників державних органів влади, профільних асоціацій, PV компанії різних напрямків, інших гравців ринку відновлюваної енергетики та зацікавлених представників громадськості для обговорення сучасного стану та майбутнього розвитку сектору сонячної енергетики в Україні.

Перший день конференції був присвячений обговоренню “зеленого” переходу як невідворотного процесу для країни, основних трендів, які визначають вектор розвитку енергетики на наступні роки, шляхів декарбонізації традиційної енергетики, технологічних енергетичних драйверів та галузевих інфраструктурних проєктів.

Значну зацікавленість в учасників викликала сесія “Основні тренди, які визначатимуть вектор розвитку енергетики у 2021 - 2022 роках”, спікерами якої стали: Ольга Буславець,  екс-очільниця Міністерства енергетики України, Олександр Домбровський, Президент MHP Eco Energy та голова правління Global 100 RE Ukraine,  Андрій Конеченков, Голова Правління УВЕА та Віце-Президент WWEA, Сергій Савчук, Виконавчий директор, Clear Energy, Надія Петрученко, Директор з розвитку SPP Development Ukraine, Олександр Запишний, засновник EDS Group, Олексій Бадіка, засновник компанії “Атмосфера”. Модерувала дискусію Юлія Березовська, Співзасновниця IB Centre та New Age Lab.

Андрій Конеченков зосередився на тих проблемах, які сьогодні вже призупинили розвиток галузі і значно впливатимуть на подальшу реалізацію проєктів з ВДЕ у разі їх невирішення. До таких викликів, зокрема, належать: розгляд заяви Ліги Антитраст Антимонопольним комітетом України щодо “зеленого” тарифу як державної допомоги та відкрита справа у Конституційному Суді України щодо неконституційності “зелених” тарифів; прагнення Уряду України ввести акцизний податок на реалізацію електроенергії з ВДЕ, закріплене у Законопроєкті №5600, який був прийнятий за основу Верховною Радою України 1 липня 2021 року; збереження тенденції до накопичення боргів за поставлену в мережу електроенергію у 2021 році та неповна виплата боргів 2020 року; затягування процесу запуску “зелених” аукціонів.

Будучи, в першу чергу, представником вітроенергетичного сектору і беручи участь у конференції присвяченій сонячній енергетиці, я хочу підкреслити, що сьогоднішня ситуація на українському ринку ВДЕ і усі ті проблеми, з якими гравці ринку борються сьогодні, доводять відсутність будь-яких розмежувань на ринку. Сьогодні усі джерела енергії: і вітер, і сонце, і біомаса, і мала гідроенергетика рівно страждають від цих викликів та прямо залежать як від Антимонопольного комітету, так і від Конституційного Суду України. За такої ситуації важливе об’єднання наших зусиль. Важливо виступати єдиним фронтом та разом відстоювати інтереси ринку. Важливо щоб усі джерела енергії звучали збалансованим єдиним оркестром”, - відзначив Андрій Конеченков.