Новини

Авторизація
14.02.2020

УВЕА ЗАКЛИКАЄ НКРЕКП ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ЗАТРИМКИ ВИПЛАТ ВИРОБНИКАМ З ВДЕ

Громадська Спілка «Українська вітроенергетична асоціація» закликає Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НРКЕКП) встановити терміни затвердження вартості послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, з метою вирішення проблеми затримки виплат виробникам “зеленої” енергетики.

Про це йдеться у листі - зверненні асоціації, направленого на адресу НКРЕКП.

Сьогодні на ринку спостерігається ситуація несвоєчасності виплат по “зеленому тарифу”  виробникам електроенергії з ВДЕ від ДП “Гарантований покупець”. Однією з причин фінансового дефіциту в ДП “Гарантований покупець” стала затримка остаточних розрахунків з підприємствами ВДЕ, зокрема через відсутність термінів затвердження НКРЕКП вартості послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

Позиція УВЕА підкріплена положеннями Закону, відповідного до якого ДП “Гарантований покупець” може отримати кошти, для розрахунків з підприємствами ВДЕ, від НЕК “Укренерго” лише після затвердження НКРЕКП вартості послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел. Варто відмітити, що затримки у затвердженні необхідних документів виникали саме з боку НКРЕКП. Так, вартість послуг за грудень 2019 року була затверджена НКРЕКП лише 7 лютого 2020 року. Тому, остаточний розрахунок з виробниками електроенергії з ВДЕ за грудень 2019 року відбудеться в лютому 2020 року (в той час як виплати за даний період мали бути здійснені до кінця січня 2020 року).

У зв'язку з цим, асоціація звернулась до НКРЕКП з проханням внести зміни до Постанови № 641 від 26.04.2019, вказавши конкретні терміни розгляду і затвердження вартості послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел.

“Просимо призначати розгляд відповідного питання на найближчому засіданні Комісії після отримання документів від Гарантованого покупця”, - наголошується в листі УВЕА.

У листі УВЕА також підкреслюється, що питання своєчасності розрахунків з підприємствами ВДЕ є критично важливим, оскільки більшість інвесторів, для реалізації проєктів в Україні, залучали зовнішні інвестиції. На думку асоціації, будь - які затримки у виплатах свідчитимуть про ухилення держави від стратегічного курсу щодо збільшення частки ВДЕ в енергетичному балансі.

“Окрім цього, затримки в розрахунках з виробниками з ВДЕ призводять до порушень  термінів виплат за кредитними договорами, які укладені виробниками ВДЕ з ціллю фінансування їхніх проєктів. Це, в свою чергу, викликає недовіру фінансових установ, які уклали відповідні кредитні договори, до сектору ВДЕ і енергетики в цілому, що, відповідно, ускладнює подальше фінансування енергетичних проєктів, а також підвищує вартість такого фінансування”, - резюмується в листі.

Лист УВЕА