Новини

Авторизація
31.01.2020

У КИЄВІ ЗІБРАЛИСЯ ІНВЕСТОРИ У ВІДНОВЛЮВАНУ ЕНЕРГЕТИКУ

30 січня 2020 року відбулася 3-тя конференція “RENPOWER Україна 2020: КОНФЕРЕНЦІЯ ІНВЕСТОРІВ У ВІДНОВЛЮВАНУ ЕНЕРГЕТИКУ ТА ЕНЕРГЕТИЧНУ ІНФРАСТРУКТУРУ”, яка  зібрала під одним дахом представників влади, бізнесу та міжнародних організацій, девелоперів “зелених” проєктів, фінансистів, юридичних консультантів, експертів та, звичайно ж, інвесторів у галузь відновлюваної енергетики України та світу. Організатором заходу є платформа “Euroconvention Global. ГС “Українська вітроенергетична асоціація” виступила інформаційним партнером конференції.

У найближчі 20 років енергетичний сектор України зіткнеться з низкою таких викликів, як: подальший розвиток відновлюваних джерел енергії, виведення з експлуатації енергоблоків АЕС, вирішення питання стану теплових електростанцій і багато інших. Саме для спільних пошуків вирішення сучасних проблем та унеможливлення виникнення нових, під час конференції відбулися тематичні сесії з таких питань: стан та перспективи розвитку енергосистеми України, перші 6 місяців роботи нового ринку електроенергії, розвиток ВДЕ та нова система аукціонів, система накопичення енергії та інші сучасні технології у сфері модернізації “чистої” енергій, а також збереження й покращення інвестиційної привабливості ринку України.

Почесними спікерами конференції стали представники Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Державного агентства з енергоефективності України, НЕК “Укренерго”, ДП “Гарантований покупець”, ДП “Prozorro продажі”, Світового банку, Європейської комісії.

Відкривав конференцію заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України з питань європейської інтеграції, Костянтин Чижик, який у своїй промові вкотре згадав нещодавно презентовану Мінекоенерго Концепцію “зеленого” переходу до 2050 року, зазначивши, що для досягнення цілей даної концепції, введення аукціонної системи ринку та подальшого розвитку сектору ВДЕ необхідно, по-перше, дійти консенсусу між усіма гравцями ринку, по-друге, реалізовувати “зелені” проєкти збалансовано між усіма видами ВДЕ та погодитись на добровільну реструктуризацію “зеленого” тарифу.

Андрій Конеченков, Голова правління ГС “УВЕА” та віце-президент WWEA, під час своєї презентації про сучасний стан та перспективи розвитку вітроенергетичного сектору України, зробив зауваження: “Потрібно наголошувати не на політичних деклараціях стосовно відсотку збільшення ВДЕ в країні, а на питаннях щодо структури енергоміксу. Як ми досягатимемо цього відсотку без вирішення питання по балансуванню енергосистеми України?”.

Цікавими та актуальними були також виступи Генерального директора ДП “Гарантований покупець”, Костянтина Петриковця, який ознайомив присутніх з річними результатами роботи підприємства та зі станом виплат виробникам електроенергії за “зеленим” тарифом, та Начальниці відділу управління проєктами та програмами ДП “Prozzoro Продажі”, Владислави Грудової, яка розповіла учасникам про інтерфейс програми для аукціонів та інші деталі проведення цієї процедури.