Новини

Авторизація
02.11.2017

ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОНГРЕС ТУРЕЧЧИНИ

6-й Вітроенергетичний Конгрес Туреччини, організований Турецькою вітроенергетичної асоціацією (TВЕА) відбувся 1-2 листопада 2017 року столиці Туреччини Анкарі.

Конгрес, що пройшов під назвою «Більше місцевих енергоресурсів, більше відновлюваної енергетики», зібрав понад 2000 делегатів, які представляють державний і приватний сектори енергетики, девелоперів вітроенергетичних проектів та інвесторів, провідних виробників вітротурбін, міжнародних експертів в області вітроенергетики, вчених.

З вітальною промовою перед учасниками Конгресу виступили Мустафа Сердар Атасевен, Президент Турецької вітроенергетичної асоціації, д-р Берат Албайрак, Міністр енергетики і національних ресурсів Туреччини, Джайлс Діксон, Генеральний директор WindEurope, Стів Сойєр, Генеральний секретар Глобальної ради з вітроенергетики (GWEC), Мустафа Ільмаз, Президент національного регулятора з енергетики Туреччини (EMRA) і Президент Екологічної комісії Великих національних зборів Туреччини Сіхан Пектас.

У своєму вступному слові Джайлс Діксон привітав TВЕА з 25-річним ювілеєм і великими успіхами, досягнутими в області вітроенергетики: «Ми з радістю відзначаємо великий прогрес, досягнутий вами в Туреччині в області розвитку національної вітроенергетики». Згідно Президенту TВЕА, загальна встановлена ​​потужність вітроенергетики Туреччини сягнула 6 483 МВт станом на перше півріччя 2017.

Андрій Конеченков, голова правління УВЕА, виступаючи на сесії, присвяченій питанням інвестицій в глобальний вітроенергетичний сектор, представив учасникам Конгресу вітроенергетичний ринок України і наголосив на важливості співпраці між українськими та турецькими вітроенергетиками.

В ході 6-го вітроенергетичного конгресу Туреччини УВЕА і TВЕА домовилися про співпрацю між двома асоціаціями. Підписання Меморандуму про співпрацю заплановано на кінець листопада 2017 року.

Президент Турецької вітроенергетичної асоціації Мустафа Сердар Атасевен в своєму інтерв'ю УВЕА зазначив: «Ми дуже раді вітати Українську вітроенергетичну асоціацію на нашому 6-м вітроенергетичному конгресі Туреччини. Як ви знаєте, в цьому році ми відзначаємо 25-річчя Турецької вітроенергетичної асоціації. Розвиток вітроенергетичного сектора відбувається в Туреччині швидкими темпами. Зараз в країні працюють 7 заводів, які виробляють вежі, 4 заводи з виробництва лопатей, 2 - з виробництва коробок передач і 2 - з виробництва генераторів. У своєму виступі наш Міністр енергетики та природних ресурсів д-р Берат Албайрак оголосив, що тендер на 2000 МВт нових вітроенергетичних потужностей буде завершено до кінця цього року.

З огляду на те, що влітку цього року були проведені тендери на 700 МВт і 1000 МВт YEKA проект, а також 2000 МВт, оголошені нашим міністром енергетики, ми очікуємо близько 4 ГВт нових вітроенергетичних потужностей. Крім того, наш уряд, наше Міністерство енергетики, зараз готує другий YEKA проект потужністю 1000 МВт. Все це означає подальший швидкий і успішний розвиток вітроенергетичного ринку Туреччини».