Новини

Авторизація
30.04.2021

ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА МОЖЕ СТВОРИТИ 3,3 МЛН НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ ПРОТЯГОМ НАСТУПНИХ 5 РОКІВ — GWEC

Новоопубліковане дослідження Глобальної ради з вітроенергетики (GWEC) демонструє, що завдяки значному розширенню галузі вітрової енергетики протягом наступних 5 років, сектор може створити 3,3 млн нових робочих місць у всьому світі. Цей показник включає офіційне працевлаштування як у секторі наземної, так і офшорної вітроенергетики, та охоплює весь ланцюжок поставок та реалізації проєкту: планування та девелопмент; виробництво, встановлення вітрового обладнання; експлуатація, технічне обслуговування вітрової електростанції та зняття з експлуатації вітроенергетичного обладнання.

За даними Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), на сьогодні у світі вже введено в експлуатацію 751 ГВт вітроенергетичних потужностей, а в секторі вітроенергетики вже створено майже 1,2 мільйона робочих місць у всьому світі. На провідних світових ринках вітроенергетики вже працюють сотні тисяч офіційно працевлаштованих робітників. Станом на 2020 рік, відповідно до глобального опитування GWEC Market Intelligence, у вітроенергетичному секторі Китаю працює 550 000 робітників, 260 000 робітників — в Бразилії, 115 000 — в США та 63 000 в Індії.

GWEC Market Intelligence прогнозує, що додаткові 470 ГВт нових наземних та офшорних вітроенергетичних потужностей будуть введені в експлуатацію протягом  2021-2025 років у всьому світі. Виходячи з існуючих розрахунків щодо створення робочих місць, цей сплеск нових потужностей може створити 3,3 мільйона “зелених” і довгострокових робочих місць протягом 25-річного терміну експлуатації вітроенергетичного проєкту.  Багато з цих робочих місць будуть створені на місцях, наприклад, на етапі будівництва та технічного обслуговування вітростанцій. Більшість із цих робочих місць буде створено на таких швидкозростаючих вітроенергетичних ринках як Китай, США, Індія, Німеччина, Великобританія, Бразилія, Франція, Швеція, Іспанія, ПАР та Тайвань.

Нагадаємо, що відповідно до дослідження IRENA, для 1 МВт типового 50 МВт наземного вітроенергетичного проєкту вимагається створення 5,24 робочих місць протягом 25-річного терміну експлуатації станції. Для типового 500 МВт офшорного вітроенергетичного проєкту вимагається створення 17,29  робочих місць протягом 25-річного терміну експлуатації станції.

Цікаво що, відповідно до інформації у журналі “Економічне моделювання” (англ. Economic Modelling), 1 млн доларів США, витрачених на відновлювані джерела енергії, створює 7,49 постійних робочих місць, що втричі більше порівняно з сектором викопного палива, в якому ті самі інвестиції створюють лише  2,66 робочих місця. Тобто, при здійсненні переходу від викопного палива до відновлюваних джерел енергії на 1 млн дол США може, в середньому, створити 5 нових робочих місць.

Більше: https://gwec.net/wind-can-power-3-3-million-new-jobs-worldwide-over-next-five-years/