Новини

Авторизація
15.06.2021

ЗУСТРІЧ ІНВЕСТОРІВ В ВДЕ З ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В РАМКАХ КРУГЛОГО СТОЛУ

У Всесвітній день вітру, 15 червня 2021 року, інвестори в ВДЕ за круглим столом обговорили з Міністром енергетики України, народними депутатами - членами МФО "Чиста енергія - здорове довкілля" та Головою Правління НЕК "Укренерго" ключові проблеми сектору відновлюваної енергетики України. У зустрічі взяли участь також очільники та представники Посольств Данії, Іспанії, Сполученого Королівства, Норвегії, Литви.

Серед інвесторів в ВДЕ - членів УВЕА на зустрічі були присутні Антон Мішин, DTEK Renewables, Михайло Чулков, EuroCape Ukraine I, Олександр Подпругін, Elementum Energy, Олександр Босак, Acciona, Сергій Євтушенко, UDPRenewables та Сергій Кравчук KNESS.

Під час круглого столу були обговорені проблеми пов'язані з невиконанням Урядом України своїх зобов'язань в рамках підписаного 10 червня 2020 року Меморандуму про Взаєморозуміння, а саме: 

  • погашення заборгованості на ринку електричної енергії
  • забезпечення стабільних виплат за поставлену в мережу електроенергію
  • збитковість тарифу на передачу НЕК "Укренерго"
  • недопущення введення акцизного податку на реалізацію електроенергії з відновлюваних джерел енергії
  • відсутність рішення Конституційного Суду України по поданню 47 народних депутатів України про визнання неконституційним "зеленого" тарифу та рішення Антимонопольного Комітету України щодо незаконності державної підтримки відновлюваних джерел енергії.

Співголова МФО Олексій Гончаренко наголосив на необхідності виплати боргів перед виробниками ВДЕ та недопущення введення акцизу на відновлювальну енергетику: "Україна зробила свій європейський вибір - це Green Deal, європейський "зелений курс". І ми маємо розвивати цей напрямок. Ми знаємо, що історія з ВДЕ, яка спочатку розвивалася як історія успіху, зараз є проблемним кейсом для України", - йдеться в прес-релізі МФО "Чиста енергія - здорове довкілля".

Зокрема, інвестори в ВДЕ, звернули увагу Міністра енергетики України та народних депутатів України, що у випадку невирішення кризи на ринку ВДЕ, держава остаточно втратить свою інвестиційну привабливість та економічну ліквідність. Міжнародним та національним інвесторам стане невигідно вкладати кошти у країну з підвищеними ризиками (country risks).

Андрій Конеченков, Голова Правління Української вітроенергетичної асоціації, зазначив: “Ми розраховуємо на допомогу Міністерства енергетики щодо скорішого врегулювання ситуації по накопиченим боргам перед виробниками електроенергії з ВДЕ і відкриті до співпраці для пошуку відповідних рішень”.

Міністр енергетики України Герман Галущенко озвучив свою готовність зустрітись з інвесторами в ВДЕ для детальнішого обговорення шляхів врегулювання кризи на ринку та подальшого розвитку галузі.