cloud for logo

11 грудня 2023 року, в рамках Програми Україно-Данського енергетичного партнерства (УДЕПП/ UDEPP) пройшла презентація середньострокового Звіту з попереднім техніко-економічним обґрунтуванням потенціалу офшорної вітроенергетики України, підготовленого фахівцями Данського технологічного університету (ДТУ/DTU), і Концепції розвитку вітроенергетики України, розробленої Українською вітроенергетичною асоціацією.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков, який ще раз підтвердив незмінність намірів Уряду щодо перетворення України на енергетичний хаб Європи і досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року і провідну роль вітроенергетики в досягненні поставлених цілей.

Перед учасниками заходу «Правові та технічні виклики для розкриття вітроенергетичного потенціалу України», організаторами якого виступили Міністерство енергетики України та Данське енергетичне агентство за підтримки Української вітроенергетичної асоціації та Асоціації правників України, виступили Джейк Беджер, Данський Технологічний Університет, Андрій Конеченков, Голова Правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА/UWEA), Іван Бондарчук, Член Правління УВЕА, Голова Комітету АПУ з питань енергетики, нафти та газу, радник, керівник практики енергетики та природних ресурсів Юридичної групи LCF.

Андрій Конеченков: «Експерти Української вітроенергетичної асоціації розробили концепцію розвитку вітроенергетики до 2030 року. В концепції ми визначили пріоритетні напрямки роботи, тобто що має бути зроблено в першу чергу, яка підтримка необхідна для прискорення «зеленої» трансформації енергетичного сектору країни. Як і в Європейському Союзі, вітроенергетичні проекти мають розглядатися як проекти, що мають пріоритетний суспільний інтерес. Україні потрібен кваліфікований інженерно-технічний персонал з вітроенергетики. Потрібна Державна програма професійно-технічної освіти робітничих кадрів для вітроенергетичного сектору. Нарізним питанням світової вітроенергетичної галузі є ланцюжок постачання. Налагодження місцевого виробництва компонентів вітрових турбін є одним з нагальних завдань для української економіки. З нашим виробничим та інтелектуальним потенціалом, а також досвідченою робочою силою, Україна має всі можливості стати частиною європейського ланцюга постачання вітроенергетики. Необхідно оптимізувати використання енергетичної і дорожньої інфраструктури. І останнє, але не менш важливе. Нам потрібно спростити дозвільні процедури, включаючи виділення земельних ділянок, будівельні стандарти тощо».

В своїй презентації Джейк Беджер надав оцінку вітрового ресурсу і потенціалу офшорної вітроенергетики в Чорному і Азовському морях. З урахуванням існуючого вітрового ресурсу, глибини і таких чинників як екологічно чутливі райони, судноплавство, рибальство, тощо, експерти ДТУ прийшли висновку щодо можливості використання в водах Чорного і Азовського морів на території України фіксованих вітротурбін загальною потужністю 30 ГВт, в той час як для плавучих ВЕУ цей показник складає 20 ГВт.

Іван Бондарчук: «Сьогодні у нашій роботі у переговорах з потенційними іноземними інвесторами ми чуємо від них про декілька проблем: перша, звісно, це безпека, друга – обмеження НБУ на виведення дивідендів, а третя – це складнощі, ризики девелопменту, умов приєднання до електромереж, прозорості та прогнозованості ринку електроенергії. Перші дві проблеми напряму залежать від перемоги у війні. А над вирішенням третьої ми працюємо разом з колегами з УВЕА в рамках підготовки дорожньої карти реформування законодавства у сфері вітроенергетики».

Завершив захід юридичний радник Датського Енергетичного Агентства пан Вільгельм Роте, який наголосив на необхідності продовження роботи з приведення українського законодавства у галузі відновлюваної енергетики у відповідність до законодавства ЄС. Саме над цим і надалі працюватиме Данське енергетичне агентство у співпраці з Міністерством енергетики України, УВЕА та іншими активними учасниками ринку «зеленої» енергетики.

Українська вітроенергетична асоціація висловлює подяку Міністерству енергетики України і Данському енергетичному агентству за підтримку розвитку офшорної вітроенергетики в Україні.

Поділитися:

Новини

Членство і партнерство

CMS Baker McKenzie Rystad Energy Гаттовінд Ю-Ей ФРЕНДЛІ ВІНДТЕХНОЛОДЖІ CKS Arzinger  КОМПАНІЯ “ГРЕСА-ГРУП” Міжнародна онлайн-платформа EnerLoop ЕРУ ТОВ «Бюро «ВІНК»» Sika Green Power Sweden Еко-Оптіма Завод «ОКЕАН» МОСТИ УКРАЇНА 1 Інститут загальної енергетики НАН України UN Global Compact Ukraine VOLTAGE GROUP ТОВ «Хімлаборреактив» CHESM MCL EVERLEGAL Віндкрафт Україна S POWER New Energy Development Ділекс Транспорт Україна Elementum Energy Група Компаній «ЕНЕРПРОФ» INIKTI Dentons Енергетична компанія України Emergy AS SPP Development Ukraine ЮроКейп Fenix Repower Sayenko Kharenko COWI Южне Енерджі Нафтогаз Біоенергія Південний машинобудівний завод ВІНД ФАРМ Green Power Denmark ENERCON Національний авіаційний університет ТОВ «Вінд Пауер» DWS ТОВ «УКЕП» Siemens Energy КЛІАР ЕНЕРДЖІ KPMG GREEN SYSTEM NedZero Золін МЦ Баухемі Navitas Renewables Екологічна консалтингова група “Зелений квадрат” Nordex Group Гюріш Інститут відновлюваної енергетики НАН України DENZAI Huawei Укргазбанк Niras МХП OVERSIZE s.r.o.  UTA (Urban Technology Alliance) Atlas Global Energy Vestas GEO-NET Негабарит-Сервіс “СЕМІКС БЕТОН” Singa Energies ТОВ «Сіт ін Сет Інтернешнл Ко» АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» Horizon Capital АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА ПРИКАРПАТТЯ Business in Wind TUSIB КСП-ПРОЕКТ КРЕІН Юкреин Вітри Хмельниччини ACCIONA Energy INTEGRITES Cemark та Astor Dragon Capital Altelaw&Sempra WPD Інженерна асоціація професора Катценбаха ГмбХ Транком Stable Energy ETR Renewable Power s.r.o. Дніпровська Політехніка ТОВ «Керуюча компанія «Вітряні парки України» Легіонтранс Hareket Інститут міжнародних відносин KENK UDP Renewables ТОВ «Одесенергомонтаж» Katwind Enerji GE Vernova Greenville Energy Укргідроенерго Держенергоефективності ФАКТОР Астерс ТОВ «СТРУКТУМ»  ТОВ “Науково-технічна компанія “Метрополія” ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП (ETG.UA) ТАД Червоноградський ліцей ТНТУ імені Івана Пулюя «ОДЕСКРАНСЕРВІС» ТОВ “Електросервіс-Південь” Kinstellar Асоціація правників України VITAGRO ENERGY UA RENERGY KNESS Deutsche WindGuard AdviRES ІКNЕТ Громадська спілка «Всеукраїнська Енергетична Асамблея» Notus Energy Bureau Veritas Acquis Law Firm Сі Дабл’ю Пі Україна LCF ВІКОС

Учасниками і партнерами УВЕА можуть бути національні і міжнародні компанії та організації, які поділяють статутні цілі і бачення асоціації, а також готові робити внесок у розвиток національного вітроенергетичного ринку на умовах чесного партнерства і взаємодопомоги.