Сьогодні 22 червня 2023 року, Українська вітроенергетична асоціація підписала Меморандум про співпрацю з найбільшою асоціацією Сполученого Королівства- RenewableUK. Підписання відбулось під час міжнародної конференції з відновлення України, що проходить 21-22 червня 2023 року в Лондоні.
У спільному листі до представників бізнесу, які беруть участь у конференції, Міністр закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великобританії, Джеймс Клеверлі та Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначили, що зараз як ніколи важливо об’єднання світової спільноти для демонстрації сили підтримки зусиль з відновлення України, що дозволить їй планувати майбутнє. Вони зазначають, що масштаби зусиль з відновлення, необхідних для подолання наслідків війни, є безпрецедентними, і закликають до ретельного планування та координації дій державного та приватного секторів для розкриття економічного потенціалу широкомасштабної реконструкції для України та інших країн.
Меморандум між УВЕА та RenewableUK встановлює низку цілей, що сприяють співпраці, економічному зростанню та спільним зобов’язанням щодо декарбонізації енергетичних секторів України та Сполученого Королівства. Меморандум визнає центральну роль відновлюваної енергетики у боротьбі зі зміною клімату та досягненні сталого енергетичного майбутнього. Метою Меморандуму про взаєморозуміння є посилення співпраці, обмін знаннями, розвиток ринку та торгівлі між секторами відновлюваної енергетики країн-підписантів.
За словами заступника голови Української вітроенергетичної асоціації Олександра Подпругіна, чиїм підписом затверджено Меморандум про взаєморозуміння:
«Через нашу співпрацю з RenewableUK ми робимо сміливий крок до використання потенціалу відновлюваної енергетики. Меморандум про взаєморозуміння закладає основу для плідної співпраці, спрямованої на економічне зростання, обмін знаннями та розвиток енергетичних ринків обох країн.
Ця співпраця є особливо важливою для України як знак безперервної підтримки у боротьбі з російською агресією. Виклики, які стоять перед нашою країною, та наші амбітні цілі сталого розвитку вимагають від України величезних зусиль та реальної технологічної та промислової співпраці з нашими справжніми партнерами».
Іншим підписантом є комерційна директорка Renewable UK Вікі Мант, яка підкреслила:
«Демонстрація солідарності з Україною зараз є життєво важливою. Ця угода про тісну співпрацю з Українською вітроенергетичною асоціацією є реальним прикладом того, як ми можемо практично продемонструвати нашу підтримку, створивши основу для сприяння майбутньому процвітанню України. Ми будемо тісно співпрацювати, обмінюючись інформацією про останні розробки в галузі чистих технологій, політики у сфері відновлюваної енергетики та найкращими практиками, щоб ми могли швидше впроваджувати проекти в обох країнах за підтримки міжнародних інвесторів.
Надзвичайно приємно бачити, що навіть у цей період війни, Україна продовжує будувати наземні вітроелектростанції, а минулого місяця навіть відбулося офіційне відкриття проекту з 19 турбін, розташованого всього за шістдесят миль від лінії фронту. Такий рівень наполегливості красномовно свідчить про рівень відданості України справі нарощування потужностей відновлюваної енергетики, і ми готові допомогти їй досягти ще більшого.»
Цьогорічна Конференція з відновлення України (URC 2023) зосереджена на мобілізації міжнародної підтримки для економічної та соціальної стабілізації та відновлення України від наслідків російської агресії, в тому числі шляхом надання допомоги для задоволення нагальних потреб та участі приватного сектору в процесі відновлення. Вона об’єднує глав держав та урядів і міністрів закордонних справ міжнародного співтовариства, лідерів міжнародних фінансових установ, приватний сектор та громадянське суспільство з метою мобілізації підтримки України. Українська вітроенергетична асоціація бере участь в сесії «Енергетичний сектор: Енергетичні системи для сталого відновлення».


