Відповідно до прес-релізу, опублікованому компанією GE 25 липня 2019 року компанії GE та LongWing Energy S.C.A. (LongWing) завершили оформлення угоди про надання боргового фінансування на суму 150 мільйонів доларів США для будівництва першої черги Запорізької вітрової електростанції, розташованої на південному сході України, у Запорізькій області. Очікується, що перша черга проекту потужністю 98 МВт вироблятиме 330 000 МВт*год чистої енергії на рік і забезпечить електроенергією приблизно 170 000 домогосподарств.
Ця угода знаменує четвертий проект будівництва вітрової електростанції в Україні, для якого компанія GE забезпечить фінансування та здійснить поставку вітрових турбін. Завдяки наданому фінансуванню буде здійснено будівництво першої черги проекту, що передбачає встановлення 27 вітроустановок компанії GE Renewable Energy потужністю 3,6 МВт кожна, з діаметром ротора 137 м та висотою осі ротору 110 м. Компанія також забезпечить подальше повне технічне обслуговування протягом 15 років на підставі відповідного договору.
З метою отримання проектного фінансування для будівництва першої черги Запорізької вітрової електростанції компанія GE Energy Financial Services (GE EFS), яка є прямим інвестором, співпрацювала з Корпорацією приватних закордонних інвестицій OPIC, фінансовим інститутом розвитку уряду США. Боргове фінансування буде надано OPIC, а хеджування забезпечить JP Morgan.
Гаурав Ранівала, керівник відділу глобальних проектів у сфері відновлюваної енергетики компанії GE Energy Financial Services, наголосив:
“Запорізька вітрова електростанція демонструє унікальну здатність компанії GE знаходити інвестиції і розробляти індивідуальні фінансові та технологічні рішення, які є двигуном стабільного економічного розвитку на ключових ринках відновлюваної енергетики. Завдяки поєднанню наданого OPIC фінансування і передових технологій компанії GE, компанії GE та LongWing забезпечать будівництво проекту і прокладуть шлях до виробництва чистої енергії в країні”.
“ОРІС вважає за честь надати підтримку цьому проекту, який сприятиме енергетичній незалежності та безпеці України, — відмітив виконуючий обов’язки Президента і Генеральний директор ОРІС Девід Бохігян. — Завдяки цій електростанції Україна забезпечить потреби в електроенергії побутових та комерційних споживачів по всій країні та зменшить залежність від імпортних ресурсів”.
Пітер Уелз, генеральний директор GE в Європі та Центральній Африці, сказав: “Ми пишаємося тим, що маємо можливість підтримати розвиток українського сектору відновлюваної енергетики шляхом надання наших інноваційних технологічних рішень для Запорізької вітрової електростанції. Ми вдячні українським агенціям з розвитку інвестицій — UkraineInvest та Офісу Національної інвестиційної ради за їхню підтримку розвитку чистої енергії, яку вони демонструють, починаючи з перших етапів проекту. Наші команди та наші продукти мають усі якості, необхідні для продовження руху в цьому напрямку та забезпечення сталого економічного розвитку держави на основі надійних „зелених“ електронів”.
Вячеслав Феклін, генеральний директор GЕ в Україні, відзначив: “Беручи участь у реалізації проекту будівництва Запорізької вітрової електростанції, компанія GE продовжує постачати в Україну свої найкращі знання та практичний досвід. Будівництво нових відновлюваних енергетичних потужностей дозволить країні забезпечити енергією свою промисловість, освітлювати будинки та закладе надійну основу для подальшого економічного зростання”.
Очікується, що проект буде введений у промислову експлуатацію в 2020 році, і завдяки йому Україна зможе виконати свої зобов’язання, визначені Паризькою угодою, до 2030 року, зменшивши залежність від імпортного газу. Електроенергію, вироблену Запорізькою ВЕС, буде купувати Державне підприємство “Енергоринок” на підставі договору купівлі-продажу електроенергії, який передбачає фіксований “зелений” тариф строком на 10 років. Очікується, що після завершення будівництва проект сумарною потужністю 500 МВт стане найбільшою вітровою електростанцією в Україні, фінансування якої було забезпечено шляхом міжнародного безризикового проектного фінансування, а також увійде в п’ятірку найбільших дійсних наземних вітрових електростанцій у Європі, постачаючи електроенергію більше ніж 780 000 домогосподарств в Україні.