Відбудова України та розбудова децентралізованої генерації вимагають не лише нових технологій, а й потужного кадрового потенціалу. Саме тому 6 квітня делегація УВЕА завітала до Тернополя для зустрічі з керівництвом Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.
Меморандум про партнерство та співпрацю, підписаний Головою Правління УВЕА Андрієм Конеченковим та ректором ТНТУ Миколою Митником, закріплює нашу спільну мету – розвиток людського капіталу в сфері вітроенергетики.

«Енергетична незалежність починається з людей. Найсучасніші вітротехнології потребують сильних фахівців, здатних втілювати їх у життя. Наше партнерство з ТНТУ – це міст між освітою та реальним сектором економіки. Ми інвестуємо в людський капітал та ділимося передовою експертизою, формуючи команду професіоналів, які вже сьогодні готові розбудовувати “зелене” майбутнє України», – підкреслив Голова Правління УВЕА Андрій Конеченков.
Меморандум про партнерство та співпрацю між УВЕА та ТНТУ визначає такі напрями співпраці:
- Спільну розробку освітніх програм і навчальних курсів з вітроенергетики.
- Проведення лекцій, семінарів і практичних занять за участю експертів у галузі вітроенергетики.
- Стимулювання взаємодії з компаніями сектору ВДЕ для участі студентів у проєктах у сфері відновлюваної енергетики.
- Участь в організації екскурсій на вітроелектростанції для ознайомлення студентів з їх роботою.
- Популяризацію вітроенергетики серед молоді через інформаційні кампанії та публічні лекції.
Під час візиту делегація УВЕА, до складу якої також увійшли членкиня правління Галина Шмідт, керівник аналітичного відділу Євгеній Конторщиков та представники компанії «UA Renergy», компанії-учасниці асоціації, обговорила з освітянами виклики «зеленої» трансформації та євроінтеграцію українського енергосектору.
Представники УВЕА також мали нагоду зустрітися з очільниками місцевих громад, які вже сьогодні роблять вагомий внесок в енергетичну безпеку країни. Зокрема, відбулась зустріч з головами Підволочиської та Скалатської громад. Відзначаючи активну роль громад у розвитку вітроенергетики в регіоні, Голова Правління УВЕА Андрій Конеченков вручив їм офіційні подяки УВЕА. Саме завдяки відкритості, лідерству та проактивності місцевого самоврядування успішно реалізуються масштабні енергетичні проєкти, наповнюються місцеві бюджети та зміцнюється енергетична незалежність України на місцях. Громади — це надійний фундамент нашого стійкого та «зеленого» майбутнього!



УВЕА висловлює щиру подяку ТНТУ та громадам Тернопільщини за готовність до інновацій та відкритість до діалогу. Працюємо далі заради розвитку вітроенергетики та вільної України!