cloud for logo

15 жовтня 2019 року відбувся круглий стіл на тему: “Нові виклики для української відновлюваної енергетики у разі зміни умов державної підтримки”, організований Українською асоціацією відновлюваної енергетики. Партнером заходу виступила Українська вітроенергетична асоціація.

Метою заходу став обмін думками та досвідом щодо підвищення стійкості галузі відновлюваної енергетики в довгостроковій перспективі, обговорення шляхів недопущення кризової ситуації в галузі ВДЕ України.

В заході прийняли участь міжнародні експерти з питань енергетики, народні депутати України, представники українських та міжнародних банків, учасники ринку.

Катерина Посейдон, аналітик з Bloomberg New Energy Finance зазначила, що світовий досвід показує різке скорочення довіри інвесторів до галузі відновлюваної енергетики в тих країнах, які запровадили ретроспективні зміни у законодавстві як в короткостроковій, так і довгостроковій перспективах: “За останні 18 місяців український ринок відновлюваної енергетики зазнав стрімкого розвитку, в свою чергу прозора і стабільна політика допоможе забезпечити стабільність цієї тенденції”.

Андрій Герус, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, коментуючи ситуацію, яка склалась у сфері ВДЕ, запевнив усіх учасників, що особисто він виступає проти ретроспективного зниження тарифу і що протягом “наступного тижня – двох законопроектів з аналогічними намірами зареєстровано у Верховній Раді не буде”.

На круглому столі були представлені юридичні та аналітичні висновки щодо зупинки виплат інвесторам державою. “Очікуваною реакцією інвесторів на порушення міжнародних зобов’язань України є багатомільйонні позови в міжнародний інвестиційний арбітраж, що тягне за собою масштабні витрати на представництво держави, виплати компенсацій інвесторам за наслідками розгляду інвестиційних спорів та арешти майна в юрисдикціях, де наявне майно такої держави”, наголосив Віталій Радченко, партнер юридичної фірми CMS Cameron McKenna.

Ольга Єрьоміна, старший банкір департаменту електроенергії Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в своєму виступі на круглому столі заявила, що “ЄБРР розглядає можливість надання Україні більш тривалої програми фінансування підтримки розвитку відновлюваних джерел енергії в рамках запланованої до запуску в 2020 році системи “зелених” аукціонів. Це буде нова програма і ми сподіваємося також, що під аукціони ми виділимо великі обсяги коштів, хоча це буде залежати від того, як українська сторона визначить квоти для підтримки різних видів ВДЕ в рамках аукціонів”. Ольга Єрьоміна також зазначила, що в даний час ЄБРР вже виділив грантове фінансування на надання українській стороні консультантів, які допомагатимуть Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища і іншим залученим відомствам в підготовці до впровадження нової системи підтримки ВДЕ.

Аналітик ГО Clean Energy Lab Олексій Михайленко представив фінансову оцінку впливу відновлюваних джерел енергії на ринок електроенергії, висвітлив економічні наслідки та ризики змін умов підтримки відновлюваних джерел енергії. Він наголосив, що “ретроспективний перегляд “зелених” тарифів може призвести до каскаду негативних макроекономічних ефектів, які нівелюють будь-яку короткострокову економію. Питання зниження ціни на електроенергію варто розглядати в комплексі, де відновлювані джерела енергії є частиною ринку та грають важливу роль у оновлені сектору. “Зелені” тарифи фактично є інвестицією у зростання конкуренції, яка була б неможлива без державної підтримки в нинішніх умовах ринку електроенергії в Україні, де домінують лише декілька ключових виробників. Поточний вплив підтримки ВДЕ в Україні не є найбільшим фактором впливу на кінцеву ціну електроенергії – і навряд чи перевищить 10% в наступні роки”.

Поділитися:

Новини

Членство і партнерство

ВІКОС UN Global Compact Ukraine КЛІАР ЕНЕРДЖІ Elementum Energy Ділекс Транспорт Україна DWS АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» Укргазбанк UTA (Urban Technology Alliance) KENK ТОВ «Керуюча компанія «Вітряні парки України» АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА ПРИКАРПАТТЯ Dentons ТОВ «Хімлаборреактив» WPD Altelaw&Sempra Sika Navitas Renewables Kinstellar МХП МОСТИ УКРАЇНА 1 Bureau Veritas Асоціація правників України Дніпровська Політехніка Гюріш GREEN SYSTEM ТНТУ імені Івана Пулюя MCL VOLTAGE GROUP Acquis Law Firm AdviRES Вітри Хмельниччини NedZero OVERSIZE s.r.o.  Singa Energies Національний авіаційний університет ВІНД ФАРМ ТОВ «Вінд Пауер» INIKTI Південний машинобудівний завод Южне Енерджі Червоноградський ліцей Rystad Energy Dragon Capital КРЕІН Юкреин ENERCON Завод «ОКЕАН» CMS Держенергоефективності Green Power Denmark ТАД SPP Development Ukraine Notus Energy Екологічна консалтингова група “Зелений квадрат” ФАКТОР KNESS Інженерна асоціація професора Катценбаха ГмбХ Stable Energy ІКNЕТ Укргідроенерго Негабарит-Сервіс Hareket Arzinger Niras Інститут відновлюваної енергетики НАН України Emergy AS Еко-Оптіма ФРЕНДЛІ ВІНДТЕХНОЛОДЖІ EVERLEGAL LCF  КОМПАНІЯ “ГРЕСА-ГРУП” Horizon Capital GEO-NET Інститут міжнародних відносин Greenville Energy Нафтогаз Біоенергія TUSIB Green Power Sweden Fenix Repower ТОВ «Одесенергомонтаж» “СЕМІКС БЕТОН” Katwind Enerji UA RENERGY ЮроКейп Інститут загальної енергетики НАН України ТОВ «СТРУКТУМ»  S POWER Група Компаній «ЕНЕРПРОФ» Vestas GE Vernova ТОВ «Бюро «ВІНК»» CHESM Громадська спілка «Всеукраїнська Енергетична Асамблея» VITAGRO ENERGY Астерс ТОВ “Електросервіс-Південь” Nordex Group Транком Business in Wind КСП-ПРОЕКТ ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП (ETG.UA) Міжнародна онлайн-платформа EnerLoop ACCIONA Energy DENZAI Легіонтранс Гаттовінд Ю-Ей KPMG ТОВ «Сіт ін Сет Інтернешнл Ко» Cemark та Astor Huawei Baker McKenzie ETR Renewable Power s.r.o. МЦ Баухемі Atlas Global Energy Енергетична компанія України ЕРУ Сі Дабл’ю Пі Україна COWI Sayenko Kharenko New Energy Development «ОДЕСКРАНСЕРВІС» Золін AVELLUM ТОВ «УКЕП» Siemens Energy ТОВ “Науково-технічна компанія “Метрополія” Deutsche WindGuard UDP Renewables CKS Віндкрафт Україна

Учасниками і партнерами УВЕА можуть бути національні і міжнародні компанії та організації, які поділяють статутні цілі і бачення асоціації, а також готові робити внесок у розвиток національного вітроенергетичного ринку на умовах чесного партнерства і взаємодопомоги.