cloud for logo

Сьогодні, 1 червня 2016 року, опублікувана щорічний огляд стану глобального сектору відновлюваної енергетики, підготовлений організацією REN21. Звіт «Renewables 2016 Global Status Report», присвячений стану ВДЕ в 2015 році і прогнозам подальшого розвитку, переконливо продемонстрував, сучасну  міцну позицію ВДЕ у світі в якості конкурентних, основних джерел енергії в багатьох країнах по всьому світу.

2015 рік був рекордним з точки зору введення нових потужностей відновлюваної енергетики – близько 147 ГВт. Триває зростання частки ВДЕ в таких секторах як теплоенергетика та транспорт. Завдяки нарощуванню потужностей розподіленої генерації за рахунок ВДЕ, скорочується розрив між тими хто має і не має доступ до енергії.

Ці результати були обумовлені декількома факторами. По-перше, на багатьох енергетичних ринках світу ВДЕ вже стали конкурентоспроможними до викопного палива.

По-друге, уряди продовжують відігравати ключову роль в стимулюванні зростання відновлюваних джерел енергії, зокрема вітрової та сонячної. Станом на початок 2016 року, в 173 країнах світу були встановлені цілі щодо використання ВДЕ та 146 країн проводили політику, спрямовану на підтримку відновлюваної енергетики. Багато міст, громад і компаній приєдналися до швидко зростаючого світового руху “100% за рахунок ВДЕ”, що грає життєво важливу роль в просуванні глобального переходу до «зеленої» енергії.

До інших чинників, що сприяють зростанню ВДЕ в світі, можна віднести поліпшення умов фінансування і питання, пов’язані з енергетичною безпекою та охороною навколишнього середовища, а також зростаючий в країнах, що розвиваються,  попит на сучасні енергетичні послуги.

Крістін Лінс, виконавчий секретар REN21: «Що дійсно чудово, так це те, що рекордні результати в розвитку ВДЕ були досягнуті в той час, коли ціни на викопні види палива знаходилися на історично низькому рівні. Крім того, ВДЕ залишаються в дуже невигідному становищі (у порівнянні з викопним паливом) з точки зору державних субсидій. За кожен долар, витрачений на збільшення використання відновлюваних джерел енергії, майже чотири долари були витрачені на те, щоб зберегти нашу залежність від викопних видів палива».

2015 рік став рекордним для в світовій відновлюваної енергетики не ліше з точки зору введення в експлуатацію нових потужностей, але і щодо інвестицій у відновлювану генерацію і відновлювані види палива, які досягли позначки в 286 млрд доларів США. Якщо ж врахувати інвестиції у сектор великої гідроенергетики (ГЕС потужністю понад 50 МВт), в сектор опалення та охолодження, загальна сума інвестицій зросте суттєво.

З ростом інвестицій істотно поліпшуються технології ВДЕ, скорочується їх собівартість, з’являються нові робочі місця. На сьогоднішній день в світовому секторі відновлюваної енергетики працює 8.1 млн чоловік. Відновлювана енергетична промисловість демонструє стабільне зростання робочих місць на тлі депресивного ринку праці в інших секторах світової енергетики.

У звіті REN21 представлені тенденції, які спостерігалися в галузі протягом 2015 року та на початку 2016 року. І хоча загальні тенденції були позитивними, документ також визначає ряд проблем, які ще належить вирішити, якщо уряди країн світу хочуть виконати свої зобов’язання щодо глобального переходу від викопних видів палива.

До цих проблем, в першу чергу, відноситься ефективна інтеграція ВДЕ в енергомережу, вирішення питань політичної нестабільності, регуляторних бар’єрів і фінансових обмежень.

Артурос Зервос, голова REN21: “Поїзд ВДЕ прискорює свій рух, але рухається він
«по рейках» інфраструктури 20-го століття – системи, заснованої на застарілому мисленні, з енергогенерацією за рахунок викопного палива і ядерної енергетики. Для того, щоб прискорити перехід до більш здорового, більш безпечного і екологічно чистого майбутнього, нам потрібно побудувати нову енергосистему – еквівалент високошвидкісної залізничної мережі, тобто більш розумну, більш гнучку систему, яка максимізує використання відновлюваних енергоресурсів, і пристосована до децентралізованої генерації “.

З повним текстом Renewables 2016 Global Status Report можна познайомитися на: www.ren21.net/gsr

Довідка: REN21 Renewables Global Status Report вперше виданий в 2005 році. Щорічний звіт REN21 про розвиток світового сектора відновлюваної енергетики є найбільш повним і сучасним серед документів, присвячених цій тематиці. Дані для звіту надаються міжнародною мережею дослідників і авторів з усього світу, що складається з 700 чоловік і організацій. Українська евтроенергетіческая асоціація входить до числа авторів даного звіту.

Поділитися:

Новини

Членство і партнерство

Еко-Оптіма Sika Золін ТОВ «Вінд Пауер» Nordex Group New Energy Development ТОВ «Хімлаборреактив» ТОВ «Одесенергомонтаж» МОСТИ УКРАЇНА 1 DENZAI Негабарит-Сервіс Енергетична компанія України Легіонтранс CKS LCF Hareket Інститут відновлюваної енергетики НАН України ENERCON ТОВ «Керуюча компанія «Вітряні парки України» Fenix Repower ФРЕНДЛІ ВІНДТЕХНОЛОДЖІ Укргазбанк Cemark та Astor Асоціація правників України Atlas Global Energy Южне Енерджі ACCIONA Energy KNESS AdviRES DWS Elementum Energy Emergy AS КРЕІН Юкреин ІКNЕТ Екологічна консалтингова група “Зелений квадрат” Міжнародна онлайн-платформа EnerLoop Громадська спілка «Всеукраїнська Енергетична Асамблея» Stable Energy «ОДЕСКРАНСЕРВІС» ТОВ «УКЕП» Vestas Транком UDP Renewables Arzinger GREEN SYSTEM АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» SPP Development Ukraine Niras CHESM ТОВ «Бюро «ВІНК»» INIKTI CMS ТОВ “Науково-технічна компанія “Метрополія” Інститут міжнародних відносин Національний авіаційний університет KENK KPMG Гаттовінд Ю-Ей Держенергоефективності Business in Wind ВІКОС Singa Energies Нафтогаз Біоенергія Bureau Veritas МЦ Баухемі Siemens Energy Horizon Capital ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП (ETG.UA) VOLTAGE GROUP ТОВ «Сіт ін Сет Інтернешнл Ко» Сі Дабл’ю Пі Україна Altelaw&Sempra ТОВ “Електросервіс-Південь” Greenville Energy МХП Green Power Denmark ФАКТОР ТНТУ імені Івана Пулюя Астерс КСП-ПРОЕКТ Huawei Sayenko Kharenko WPD Notus Energy Інститут загальної енергетики НАН України ТАД S POWER EVERLEGAL Укргідроенерго Гюріш Green Power Sweden ТОВ «СТРУКТУМ»  Червоноградський ліцей GEO-NET ETR Renewable Power s.r.o. Kinstellar Південний машинобудівний завод Група Компаній «ЕНЕРПРОФ» UN Global Compact Ukraine COWI АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА ПРИКАРПАТТЯ Acquis Law Firm VITAGRO ENERGY GE Vernova Віндкрафт Україна ЕРУ Deutsche WindGuard  КОМПАНІЯ “ГРЕСА-ГРУП” Rystad Energy Dentons ЮроКейп КЛІАР ЕНЕРДЖІ TUSIB UA RENERGY Інженерна асоціація професора Катценбаха ГмбХ MCL Katwind Enerji Вітри Хмельниччини Дніпровська Політехніка OVERSIZE s.r.o.  AVELLUM Ділекс Транспорт Україна Navitas Renewables Завод «ОКЕАН» ВІНД ФАРМ Dragon Capital Baker McKenzie NedZero UTA (Urban Technology Alliance)

Учасниками і партнерами УВЕА можуть бути національні і міжнародні компанії та організації, які поділяють статутні цілі і бачення асоціації, а також готові робити внесок у розвиток національного вітроенергетичного ринку на умовах чесного партнерства і взаємодопомоги.