08 квітня 2025 року, в рамках щорічної галузевої конференції WindEurope, УВЕА та GreenPower Denmark підписали Меморандум про взаєморозуміння, що має на меті започаткувати нову фазу співпраці між Україною та Данією у сфері вітроенергетики. Згодом, сторони мали можливість публічно оголосити про підписання Меморандуму на Міністерській сесії, якою щороку традиційно відкривається захід WindEurope і у якій беруть участь міністри енергетики, клімату та інфраструктури країн ЄС. Урочисте оголошення про посилення двосторонньої співпраці між сторонами відбулось у присутності Надзвичайного і Повноважного Посла України в Данії Андрія Яневського та виконавчого директора WindEurope Джайлза Діксона.
Метою укладеної співпраці є створення стратегічного партнерства між УВЕА та GreenPower Denmark для розвитку відновлюваної енергетики в Україні, з особливим акцентом на:
- Офшорну і наземну вітроенергетику;
- Підвищення енергетичної безпеки України;
- Інтеграцію інновацій, залучення інвестицій та посилення експертизи.
Крістіан Єнсен, Генеральний директор GreenPower Denmark, підписант Меморандуму: “Україна поставила надзвичайно амбітну мету — значно збільшити частку “зеленої” та енергонезалежної генерації, зокрема вітроенергетики, до 2030 року. У нас є необхідні інструменти й знання, щоб допомогти досягти цієї цілі. Немає ані часу зволікати, ані підстав чекати завершення війни. Зміцнюючи співпрацю вже зараз, ми забезпечуємо для України найкращу стартову позицію для довгострокового “зеленого” переходу”.
Відповідно до положень Меморандуму, сторони зосередяться на таких напрямах співпраці як:
- Обмін досвідом та технічною експертизою;
- Проведення навчальних програм і тренінгів для українських девелоперів та інженерів;
- Організація візитів на наземні та офшорні ВЕС Данії;
- Підтримка політик та регуляторних ініціатив, сприятливих для розвитку галузі;
- Створення умов для залучення іноземних інвестицій;
- Розвиток ринку вживаних і відновлених вітрових турбін в Україні, тощо.
Андрій Конеченков, голова Правління УВЕА, підписант Меморандуму: “Цей Меморандум є символом нашої відданості співпраці, інноваціям і чистому енергетичному майбутньому. Війна завдала серйозної шкоди нашій енергетичній системі, але не зламала нашої волі. Данський досвід, технології та інвестиції здатні допомогти Україні у розвитку як наземної, так і офшорної вітроенергетики. Підтримка з боку GreenPower Denmark — це потужний сигнал: попри всі виклики, Україна готова й надалі рухатись вперед”.

Меморандум доповнює міжурядову програму Українсько-Данського енергетичного партнерства (UDEPP), поєднуючи її стратегічний напрям із практичною реалізацією на рівні галузі.
Також варто зазначити, що 07 квітня 2025 року, напередодні підписання стратегічного документу, в офісі State of Green – національної платформи Данії з більш ніж 600 учасниками, що об’єднує бізнес, державні агенції, наукові установи та експертні організації, які спільно просувають глобальний перехід до сталого, низьковуглецевого, ресурсоефективного суспільства – відбулась експертна дискусія щодо вітроенергетичного партнерства «Україна – Данія». В заході взяли участь представники GreenPower Denmark, Данського енергетичного агентства, Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO), а також бізнес-гравці вітроенергетичного ринку від обох країн, серед яких, зокрема, Vestas і ДТЕК ВДЕ, що поділились досвідом співпраці в рамках проєкту Тилігульської ВЕС.
УВЕА й GreenPower Denmark діятимуть як провідники трансформації, поєднуючи національні амбіції з передовим європейським досвідом. УВЕА висловлює щиру подяку GreenPower Denmark та WindEurope за всебічну підтримку, організаційну допомогу та постійну солідарність з українським сектором вітрової енергетики. Завдяки наданій платформі та відкритості до співпраці, голос України лунає гучно, а наші партнери отримують можливість все більше дізнаватись про потенціал української енергетичної трансформації.