cloud for logo

Уявіть собі світ, де енергія виробляється не шляхом спалювання викопних палив, а за допомогою сили вітру – чистого та невичерпного джерела. Саме про таке світ дізналися школярі Свалявської та Воловецької громад на спеціальних уроках, які пройшли 13 і 14 травня 2024 року в рамках освітньої діяльності Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА). 

Цього року представники УВЕА завітали до шкіл Закарпаття, щоб розповісти учням про те, як працюють вітрові турбіни, як вітер перетворюється на електроенергію, та які переваги це приносить для довкілля та економіки.

Діти дізналися про принципові відмінності між відновлюваними та викопними джерелами енергії, про те, що викопні палива забруднюють навколишнє середовище та сприяють зміні клімату, а вітроенергетика навпаки – допомагає зберегти планету для майбутніх поколінь. Екскурс в історію використання вітру розкрив школярам, що людство здавна використовувало його силу – від вітрильників і млинів для помелу зерна до сучасних вітрових турбін, які забезпечують електроенергією цілі міста.

Звісно, не обійшлося без розмов про певні упередження, які існують стосовно вітроенергетики. Діти дізналися про те, як, згідно законів України, відбувається процес будівництва ВЕС, які дослідження проводяться на кожному етапі розвитку проєкту, і як вітроенергетика впливає на навколишнє середовище. Школярі активно ставили питання та ділилися своїми думками, адже тема майбутнього нашої планети хвилює кожного. 

Школярі активно ставили питання та ділилися своїми думками, адже тема майбутнього нашої планети хвилює кожного. Щоб знання про вітроенергетику міцніше закріпилися, асоціація разом з компанією Atlas Volovets Energy, яка підтримала таку ініціативу УВЕА, передала до шкільних бібліотек примірники дитячої книжки «Секрети Вітру», захоплюючий сюжет якої, наповнений багатьма цікавими науковими фактами, переносить читача у просторі і часі, і головне вчить любові і повазі до природи.

А для того, щоб діти змогли висловити своє ставлення до вітроенергетики не лише словами, а й творчістю, для школярів був оголошений конкурс малюнків, а найкращі роботи будуть відзначені цінними подарунками. 

Андрій Конеченков, голова правління УВЕА, так коментує цей проєкт: 

«Треба відзначити, що діти дуже уважно слухали про історичне і сучасне використання енергії вітру. Було багато питань, часто і досить дорослих, професійних. 

Проведення заходів на кшталт таких уроків про вітроенергетику є суттєвою складовою комунікації з громадами; такі зустрічі мають відбуватися на кожному етапі проєкту. Адже саме через діалог та донесення правдивої інформації щодо вітроенергетичної технології можливо досягти порозуміння та розвиток зеленої енергетики, який дуже потрібен нашій країні. За словами вчителів, нажаль, деякі «екологічні» активісти дуже лякають місцеве населення, розповідаючи різні жахи про вітроенергетику, таким чином, «прив’язуючи» місцевих до застарілих технологій. Вугілля і дрова, які наразі спалюють в стареньких котельнях для опалення шкіл Воловецької і Свалявської громад, не лише шкодять екології і здоров’ю людей, а є неефективною технологією позаминулого сторіччя, від якої відмовляється сучасний світ. 

Підвищення обізнаності серед молодого покоління – це надзвичайно важливий крок назустріч зеленої генерації в Україні. Адже саме діти будуватимуть майбутнє, і ми хочемо, щоб майбутнє України було чистим, сталим та екологічним! Робота з громадами, які мають бути головними замовниками вітрових та сонячних вітроелектростанцій повинна стати головним пріоритетом як для нашого уряду, так і для інвесторів, які готові розвивати свої проєкти для досягнення енергетичної незалежності та енергетичної безпеки нашої країни».

Поділитися:

Новини

Членство і партнерство

ETR Renewable Power s.r.o. Укргазбанк Green Power Sweden ТАД Укргідроенерго Еко-Оптіма Інженерна асоціація професора Катценбаха ГмбХ Національний авіаційний університет Міжнародна онлайн-платформа EnerLoop ТОВ «Вінд Пауер» «ОДЕСКРАНСЕРВІС» Золін Екологічна консалтингова група “Зелений квадрат” Sayenko Kharenko ТОВ «СТРУКТУМ»  ENERCON Сі Дабл’ю Пі Україна КЛІАР ЕНЕРДЖІ ВІНД ФАРМ ТОВ «Хімлаборреактив» ТОВ «УКЕП» UTA (Urban Technology Alliance) Atlas Global Energy Ділекс Транспорт Україна МЦ Баухемі Громадська спілка «Всеукраїнська Енергетична Асамблея» NedZero Sika Vestas Rystad Energy Business in Wind KNESS МОСТИ УКРАЇНА 1 DWS Katwind Enerji Червоноградський ліцей Dragon Capital KENK Stable Energy Green Power Denmark Greenville Energy Deutsche WindGuard Fenix Repower GEO-NET ТНТУ імені Івана Пулюя Niras Негабарит-Сервіс ACCIONA Energy CMS ФРЕНДЛІ ВІНДТЕХНОЛОДЖІ Dentons Інститут міжнародних відносин New Energy Development CKS ЕРУ COWI Астерс Південний машинобудівний завод LCF DENZAI  КОМПАНІЯ “ГРЕСА-ГРУП” Huawei OVERSIZE s.r.o.  Нафтогаз Біоенергія Група Компаній «ЕНЕРПРОФ» UDP Renewables UA RENERGY ТОВ “Науково-технічна компанія “Метрополія” ЮроКейп Emergy AS Notus Energy Altelaw&Sempra MCL GREEN SYSTEM Cemark та Astor GE Vernova ВІКОС VITAGRO ENERGY CHESM EVERLEGAL Віндкрафт Україна Асоціація правників України Horizon Capital VOLTAGE GROUP Енергетична компанія України S POWER ТОВ «Сіт ін Сет Інтернешнл Ко» ФАКТОР UN Global Compact Ukraine Інститут відновлюваної енергетики НАН України Hareket КРЕІН Юкреин Транком KPMG Вітри Хмельниччини Singa Energies ТОВ «Бюро «ВІНК»» Baker McKenzie ТОВ «Керуюча компанія «Вітряні парки України» ТОВ «Одесенергомонтаж» МХП Южне Енерджі “СЕМІКС БЕТОН” Acquis Law Firm AdviRES Arzinger Інститут загальної енергетики НАН України Siemens Energy Bureau Veritas АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА ПРИКАРПАТТЯ AVELLUM TUSIB Дніпровська Політехніка ТОВ “Електросервіс-Південь” Легіонтранс Navitas Renewables SPP Development Ukraine Гюріш WPD INIKTI ІКNЕТ КСП-ПРОЕКТ Завод «ОКЕАН» Kinstellar Elementum Energy Nordex Group ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП (ETG.UA) Держенергоефективності АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» Гаттовінд Ю-Ей

Учасниками і партнерами УВЕА можуть бути національні і міжнародні компанії та організації, які поділяють статутні цілі і бачення асоціації, а також готові робити внесок у розвиток національного вітроенергетичного ринку на умовах чесного партнерства і взаємодопомоги.