Новини

Авторизація
06.04.2019

КОМІТЕТОМ ВРУ З ПИТАНЬ ПЕК СТВОРЕНА РОБОЧА ГРУПА ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРО-АКУМУЛЮЮЧИХ СИСТЕМ

5 квітня 2019 року у Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ВР України за участю профільних міністерств, відомств, асоціацій, міжнародних організацій та експертів відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань запровадження електро-акумулюючих систем, розробка механізму стимулювання їх будівництва та інтеграції у ОЕС.

В своїй презентації “Безпека. Надійність. Гнучкість енергосистеми. Конкуренція. Справедливі ціни” Сергій Тітенко, колишній Голова Комісії НКРЕ, представив своє бачення щодо забезпечення балансової надійності енергосистеми шляхом використання акумуляторних систем, розроблених компанією Ілона Маска.

Як зауважив Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності України, “Перше засідання робочої групи стало логічним продовженням візиту української делегації на найбільшу в Європі виставку водневих та енергетичних технологій “Hydrogen + Fuel Cells Europe”, на якій провідні міжнародні компанії демонстрували ефективність водневих інновацій для акумуляції енергії”.

За результатами наради в.о. Голови Комітету  з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський запропонував cтворити 2 робочі підгрупи, які сконцентрують свою увагу на наступних питаннях:

  • законодавча база та стимули для залучення інвестицій у даний сектор;
  • технічні рішення з встановлення електро-акумулюючих систем.